Home >> Urob si sama,zložené >> Vyrobte si účinné sérum na rast mihlaníc
Vyrobte si účinné sérum na rast mihlaníc

Máte krátke mihalnice? Aj keď dnes na trhu nájdete množstvo maskár, ktoré sľubujú zvodný pohľad a stopercentné predĺženie rias, často sú to len sľuby. A ak sú vaše mihalnice naozaj krátke, ani tá najlepšia maskara nedokáže zázraky. My vám však prinášame jednoduchý, ale zato účinný recept, vďaka ktorému vaše mihalnice narastú. Vyrobte si doma svoje vlastné prírodné sérum na rast mihalníc.

Ako sérum na rast mihalníc účinkuje?

Sérum je naozaj účinné, a to hlavne vďaka zložkám, ktoré obsahuje. Čo teda budete potrebovať na jeho prípravu?
Ricínový olej. Známy je najmä vďaka svojim pozitívnym účinkom na vlasy. No rovnako pozitívne účinkuje aj na riasy a mihalnice. Obsahuje množstvo vitamínu E, minerálov a proteínov. Ricínový olej dokáže stimulovať rast mihalníc, obočia a aj spomínaných vlasov. Okrem toho ich chráni pred lámaním a podporuje ich zahustenie.
Bio arganový olej. Rovnako ako ricínový olej, aj arganový olej je bohatý na vitamín E. Obsahuje navyše aj antioxidanty a mastné kyseliny, vďaka čomu hĺbkovo vyživuje, posilňuje a hydratuje riasy.
Vitamín E. Má silné antioxidačné účinky, a tak udržiava oleje dlhšie čerstvé. Okrem toho hydratuje mihalnice a chráni ich pred vypadávaním.
Ďalej budete potrebovať aj nádobku na uskladnenie vášho séra a tiež pipetu, prípadne malú lyžičku.
beautiful-2314_1920

Ako na to?

Sérum na rast mihalníc si vyrobíte veľmi jednoducho. Do pripravenej nádobky nalejte 4 ml, resp. 1 lyžičku ricínového oleja a pridajte 3 ml, resp. 3/4 lyžičky arganového oleja. Ak chcete séra viac, môžete dať viac olejov. Dôležité je však zachovať pomer ricínového a arganového oleja 4:3. Následne pridajte čistý vitamín E v počte 3 až 5 kvapiek. Samozrejme, ak použijete väčšie množstvo olejov, takisto pridáte viac vitamínu E. Nakoniec zmes dôkladne pretrepte, aby sa oleje poriadne rozmiešali. A vaše sérum na rast mihalníc je hotové!
Sérum aplikujte na odlíčené mihalnice, prípadne aj na obočie, tri krát týždenne pred spaním. Použiť môžete kefku, štetec alebo aj čistú kefku od špirály. Nechajte ho pôsobiť celú noc a ráno jednoducho umyte. Výsledkom budú dlhšie, hustejšie a pevnejšie riasy. A nepotrebujete na to žiadne „zázračné“ maskary. Postačia účinné prírodné oleje.

autor: www.bionatural.sk


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 0 Priemer: 0]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top