Home >> Krása >> Vymeňte bežnú kozmetiku za prírodnú
Vymeňte bežnú kozmetiku za prírodnú

Naše kozmetické zbierky sú priam preplnené produktmi všetkého druhu. Pleťové krémy, séra, odličovače, pleťové vody, telové krémy, krémy na ruky, balzamy… určite každá žena vie, o čom hovorím. Na to, aby ste poskytli starostlivosť svojmu telu od hlavy až po päty, potrebujete množstvo produktov a tak sa stane, že skončíte s desiatkami výrobkov, ktoré nemáte šancu ani spotrebovať a len vám zaberajú miesto.

Rozmýšľali ste, že by ste prešli na prírodnú kozmetiku, avšak vás odrádza predstavu pri pomyslení, koľko produktov by ste potrebovali nahradiť? Aj v tomto ohľade prírodná kozmetika však boduje. Možno neponúka takú širokú škálu produktov ako tá bežná, avšak zamysleli ste sa nad tým, že aj to môže byť dobrá vec? Prírodné oleje, maslá, mydlá, kvetové vody, íly – všetky tieto prírodné produkty majú niečo spoločné – ponúkajú totiž neuveriteľné množstvo spôsobov využitia. Objavte preto ich multifunkčnosť a nahraďte zbytočné množstvo kozmetických výrobkov jednoduchými prírodnými produktmi. Nepoďakuje sa vám za to len vaša pleť a telo, ale aj vaša peňaženka.

Prírodné kozmetické výrobky nie sú pre nás len prospešné, ale ich používanie je aj ekonomicky výhodné

Zdravá alternatíva

O tom, že používanie prírodnej kozmetiky je bezpečnejšie pre naše zdravie, určite nie je pochýb. Môže byť niečo lepšie než kozmetické produkty bez obsahu silikónov, umelých konzervantov, parabénov či ropných produktov, ktoré dávajú nášmu telu naozaj zabrať? Zložky použité v prírodnej kozmetike sú pre nás prirodzenejšie a kompatibilné s našou pokožkou. Takisto tieto výrobky obsahujú koncentrované bioaktívne látky, rastlinné extrakty, pri ktorých nejde len o marketingový ťah na podporu predaja. Prírodná kozmetika obsahuje čisté suroviny s blahodarnými účinkami, ktorých používanie nemá negatívny dopad na naše zdravie.
laurier-1763690_1920
Vďaka širokej škále využitia môže jeden prírodný produkt efektívne nahradiť viacero prípravkov z bežnej kozmetiky

V jednoduchosti je krása

Ako môžeme bez problémov nahradiť zbytočné množstvo bežnej kozmetiky za niekoľko vybraných prírodných produktov?
Stačia nám jednoduché prírodné suroviny, nie prekombinované produkty, ktoré môžeme využiť podľa našej potreby. Jeden prírodný produkt nám tak poľahky pokryje viacero prípravkov z bežnej kozmetiky.
prírodné oleje (kokosový, mandľový, olivový, hroznový, jojobový olej) – náhrada pleťové krému, séra, odličovanie pleti, odličovanie očí, výživa vlasov, náhrada telového krému, masážneho oleja, starostlivosť o nechty a nechtovú kožičku
kvetové vody – náhrada pleťových vôd, tonizácia pleti, hydratácia vlasov, starostlivosť o pokožku hlavy, dezinfekcia rán
maslá (bambucké, kakaové, mangové) – možné použiť ako telový krém, krém na ruky, výživa vlasov, balzam na pery
práškové íly – použiteľné ako pleťové masky, pleťové čističe, vlasové zábaly, šampón, suchý šampón
prírodné mydlá – mydlo na ruky, náhrada sprchového gélu, pleťového čističa, šampónu
Buďte kreatívni

Spomenuté prírodné suroviny nemusíte použiť len ako samotné produkty pre starostlivosť o vašu pleť či pokožku tela, ale aj ako jednotlivé zložky do vašich DIY kozmetických výtvorov. Zaexperimentujte a vyskúšajte rôzne kombinácie olejov, kvetových vôd a ílov do pleťových masiek, domácich peelingov, vlasových kúr či vlastných pleťových olejov. Získate tak produkty, ktoré si vhodným výberom surovín prispôsobíte tak, aby boli ideálne pre vaše potreby a takisto sa môžete tešiť z kombinácie blahodarných účinkov jednotlivých zložiek.
pexels-photo-208483
Nahradiť bežnú kozmetiku tou prírodnou naozaj nie je ťažké. Vďaka niekoľkým kľúčovým prírodným produktom si veľmi ľahko môžete vyskladať prírodnú kozmetickú zbierku, ktorá sa účinne a hlavne zdravo postará o každý aspekt starostlivosti o vašu pleť, telo.

Autor: Vladimír Dzurko
www.bionatural.sk


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 0 Priemer: 0]

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top