Home >> Krása >> Vyhrajte boj s akné
Vyhrajte boj s akné

Akné je chronické zápalové ochorenie vlasového vačku a mazovej žľazy. Je preto prirodzené, že akné postihuje kožné oblasti bohaté na mazové žľazy. Nachádza sa najmä na tvári, na hrudníku či na chrbte, obzvlášť v jeho hornej oblasti.

Poznáte ten pocit, keď sa vyrážka o veľkosti hrášku objaví presne v ten najnevhodnejší čas? Čo v prípade, že vašu tvár ozdobí obrovská vyrážka, ako si s ňou poradiť? Existuje mnoho kozmetických prípravkov a liekov na ich liečbu, ktorá môže trvať dlhšiu dobu. Je tu však oveľa viac prírodných metód, ktoré sú účinné pri liečbe akné vo veľmi krátkom časovom období. Pozrite sa na tých najlepších pomocníkov z kuchyne, med, citrón, cesnak či obyčajná voda v podobe ľadu a pary vám vyčarí úsmev na tvári a zbaví nepríjemných vyrážok.

1. Ľad

Ľad môže byť použitý na rýchle zníženie začervenania, opuch a zápal pupienkov. Voda v podobe ľadu napomáha k zlepšeniu krvného obehu v postihnutej oblasti, utiahnutím kožných pórov a odstraňovanie nečistôt od oleja nahromadeného na koži. Môžete použiť ľadové kocky alebo drvený ľad podľa toho, čo je vám pohodlnejšie.
ice-1579371-1280x960

2. Para

Naparovanie sa je skvelé pre vašu pokožku kedykoľvek, ale najmä vtedy, keď máte akné. Pomocou pary sa otvoria póry a umožnia pokožke dýchať. To pomáha pokožke zbaviť sa oleja, špiny a baktérií zachytených v póroch, ktoré môžu spôsobiť infekciu alebo zápal.

3. Cesnak

Cesnak je antivirotikum, taktiež je antimykotické, antiseptické a antioxidačné činidlo, ktoré môže pomôcť pri rýchlom ošetrení pupienkov. Síra v cesnaku podporuje ich rýchle hojenie.
Ako na to? Rozrežte čerstvý strúčik cesnaku na dva kusy, potrite ním pupienky a nechajte pôsobiť po dobu piatich minút. Túto procedúru opakujete niekoľkokrát za deň.

4. Citrón

Ďalším z rýchlych spôsobov, ako sa zbaviť vyrážok, je použitie citrónovej šťavy, ktorá je bohatá na vitamín C. Pozor však na tie z fliaš, ktoré obsahujú vysoké množstvo konzervačných látok; je nutné použiť čerstvú z reálneho citróna. Namočte čistý vatový tampón čerstvou citrónovou šťavou a aplikujte ho opatrne na pupienky pred spaním, nezľaknite sa však rýchlej reakcie, šťava zvykne trochu štípať.
orange-fruit-food-63284

5. Med

Odstraňuje prebytočný olej a zanecháva pokožku jemnú a hydratovanú. Med má osmotický účinok; absorbuje vodu do rany a uvoľňuje peroxid vodíka, je skvelým antiseptikom, ktorý ničí baktérie a čistí akné. Taktiež obsahuje protizápalové vlastnosti, ktoré znižujú opuch a začervenanie spojené s akné.
Na lokálnu aplikáciu použite vatový tampón a naneste malé množstvo surového medu na postihnutú oblasť. Nechajte pôsobiť 30 minút a opláchnite teplou vodou a následne studenou vodou. Pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov proces pravidelne opakuje.
Na vnútorné použitie si pripravte pohár s teplou vodou, pridajte lyžicu medu a 2 lyžičky čerstvej šťavy z citróna a nápoj vypite. Ten napomáha detoxikácii organizmu a zvýšeniu svojho metabolizmu.


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 4 Priemer: 4.8]

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top