Home >> Krása,zložené >> Vychutnajte si vôňu prírody na Vašom tele
Vychutnajte si vôňu prírody na Vašom tele

Vedeli ste, že náš mozog je schopný rozpoznať približne 10 tisíc rôznych vôní? Dostávajú sa do čuchového cetra v mozgu, ktoré leží v bezprostrednej blízkosti limbického systému zodpovedného za naše emócie. Každá z týchto vôní vplýva na nás iným spôsobom- povzbudzujúco, relaxačne, upokojujúco, či dráždivo.

Rastlinné výťažky v podobe silíc sa používajú už po tisícročia a nemusia byť len príjemným zážitkom pre naše zmysly, ale môžu byť obzvlášť užitočné aj vďaka svojim liečivými schopnostiam. Esenciálne oleje sa získavajú z kvetov, semien, listov, stoniek, koreňov a plodov. V rastlinách vznikajú viacerými spôsobmi a samotnej rastlinke slúžia ako lákadlá pre opeľujúci hmyz. Obsahujú veľké množstvo bio-aktívnych látok a sú pre nás prospešné hneď v niekoľkých smeroch.

Esenciálne oleje ako liek

Esenciálne oleje môžeme inhalovať, užívať ich vnútorne alebo natierať na pokožku a takto napomôcť pri riešení celého radu našich zdravotných problémov. Aromaterapia prepája našu myseľ, telo i ducha. Môžeme si do vane nakvapkať pár kvapiek našej obľúbenej vôňe a dopriať si relaxačný kúpeľ, či zapáliť si aromalampu, inhalovať a zároveň „prevoňať“ celý byt. Ich vnútorným užívaním môžeme podporiť liečbu rôznych zdravotných problémov. V tomto prípade však treba byť veľmi opatrný a overiť si, či ide o 100% čistý prírodný esenciálny olej, pretože nie všetky druhy esenciálnych olejov sú vhodné na konzumáciu. Vnútorné používanie esenciálnych olejov, by však nemalo byť pravidelnou formou ich používania. Zamerať by sme sa mali skôr na ich vonkajšie použitie, ktoré zabezpečí ich rýchlejšie prenikanie do krvného obehu, práve preto sa odporúča esenciálne oleje priamo do pokožky jemne vmasírovať. Po aplikácii sa ľahko vstrebávajú a majú liečivé a hojivé účinky, pomáhajú uvolňovať toxíny a takto posilňujú aj celý náš imunitný systém. Niektoré z nich majú silné antioxidačné vlastnosti, iné zase potláčajú zápalové reakcie v bunkách a povzbudzujú funkcie orgánov. Nenahraditeľné miesto majú v prírodnej kozmetike, kde v rôznych zmesiach s inými prírodnými ingredienciami vznikajú základy pre telové mlieka, krémy, ochranné balzamy či parfumy. Vďaka správne zvolenému esenciálnemu oleju dodáte pokožke to extra, čo pre zdravý vzhľad potrebuje. Aj tu však platí rovnako ako pri iných prírodných produktoch jedna základná zásada: „aby ste si mohli naplno vychutnať skvelé vlastnosti tejto prírodnej ingrediencie, treba jednoznačne siahnuť len po kvalite“.
energie spray

Vôňa lásky, energie a citrusov

Zdravý životný štýl a návrat k prírode aj v starostlivosti o pokožku sa stal nielen obrovským trendom, ale postupne aj nevyhnutnosťou na udržanie si kvality nielen nášho života, ale aj života na našej planéte. Esenciálne oleje sú stelesnením ázijskej filozofie života, ktorá inšpirovala nemeckého výrobcu bio kozmetiky Pure Elements, ktorý so špeciálnym poradcom v oblasti FENG SHUI a s použitím vzácnych horských kryštálov (Edelstein) vytvoril sériu nenapodobiteľných produktov vďaka ktorým má táto prírodná kozmetika na telo a pleť výnimočný energizujúci efekt. Zmes olejov je tvorená esenciami limetky, mandarínky, grapefruitu a ylang-ylang. Každá z nich má svoje nezameniteľné miesto a spolu vytvárajú synergický efekt energizujúcej vône. Esencia limetky má povzbudivú, sviežu a ovocnú vôňu, dodáva energiu, osviežuje, podporuje koncentráciu a pôsobí ako prírodné antidepresívum. Mandarínka pôsobí síce sladšie, avšak stále sviežo a povzbudivo, zlepšuje náladu, uvolňuje, inšpiruje a vábi. Grapefruit dodáva životnú energiu, navodzuje dobrú náladu, osviežuje, posilňuje koncentráciu a podporuje kreativitu. Ylang- Ylang je esenciou kvetinovou so sladšou až exotickou vôňou, balansuje rovnováhu (odbúrava agresiu, frustráciu, zlosť) a pôsobí ako prírodné afrodiziakum. Celé spektrum týchto energizujúcich esencií je zjednotené v osviežujúcom spreji CHI Energie, ktorý na tele pôsobi sviežo, energizujúco a sexy- skvelá kombinácia na toto ročné obdobie! Esenciálne oleje sa nachádzajú vo väčšine produktov tejto certifikovanej prírodnej bio kozmetiky, ktorá neobsahuje žiadne syntetické konzervačné látky a je vhodná svojim zložením a výrobnými procesmi aj pre vegánov. Esenciálne oleje sprevádzajú život človeka od počiatku a svojimi vôňami nám pripomínajú rozkvitnutú lúku, les, slnečné lúče, teplo, nežnosť, osvieženie… Cítite tú krásnu vôňu?!

autor: Ivana Hrušková, Klaudia Schloszmannová
foto: pure elements


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 1 Priemer: 5]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top