Home >> Jedlo,Reklamné články >> Vychutnajte si pravý biodestilát
Vychutnajte si pravý biodestilát

Malá rodinná firma dvor Morgov sa zaoberá výrobou kvalitných 52% ovocných bio destilátov. Nie sú výnimočné len chuťou a arómou, ale i druhom ovocia, ktoré používajú na ich výrobu. Sú to najmä plody ruže šípkovej (šípky) a divé slivky (mirabelky), ktoré každoročne každoročne zbierajú na svojej farme.
Úrodná černozem a priaznivé klimatické podmienky dávajú týmto plodinám špecifickú chuť, čo sa snažia využiť na výrobu jedinečného bio destilátu.
Chuť ovplyvňuje predovšetkým zloženie destilátu. Pravý ovocný destilát vyniká medzi ostatnými destilátmi svojimi jedinečnými chuťovými a vonnými vlastnosťami. Obsahuje vodu a lieh konkrétneho druhu ovocia, z ktorého je príslušným technologickým procesom vyrobený. Nie je prípustné, aby sa na tejto väzbe, ktorú pravý ovocný destilát predstavuje, čo i len okrajovo podieľali iné zložky tak typické pre lacnejšie druhy liehovín v našej obchodnej sieti. Sú to prevažne rôzne typy liehov, umelých aróm, stabilizátorov, sirupov a dochucovadiel. Pravý ovocný destilát nie je riedený iným typom liehu a obsahuje len lieh vzniknutý kvasením ovocia konkrétneho druhu s obsahom alkoholu približne 50%.
biodestilat2
Ich produkty neobsahujú žiadne chemické a konzervačné látky, sú vyrobené z pravého bio ovocia, ktoré nie je potrebné chemicky ošetrovať. Navyše, všetky pracovné postupy, počnúc zberom, čistením, až po kvasný proces, robia zásadne ručne. Zber a čistenie šípok je veľmi náročný proces a to im umožňuje vyrobiť len obmedzené množstvo tejto vzácnej liehoviny. Sú zapísaní v registri prevádzkovateľa v ekologickej poľnohospodárskej výrobe a podliehajú prísnej kontrole inšpekčnej organizácie Naturalis SK. Na všetky svoje bioprodukty majú platný certifikát výrobkov.
Okrem svojich destilátov ponúkajú aj bio vlašské orechy a sušené bio šípky.
V súčasnosti sú jediným výrobcom ovocných bio destilátov v Slovenskej republike.

zdroj: Dvor Morgov


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 1 Priemer: 5]

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top