Home >> Zdravie >> Voda – zmysel nášho života
Voda – zmysel nášho života

Voda nás sprevádza počas celej našej existencie a aj napriek tomu o nej vlastne nič nevieme. Na Zemi nie je nič mäkšieho ako je voda. Zároveň je však taká silná, že rozdrví kameň, prereže nepriestrelné sklo alebo, v podobe ťažkej formy (D2O-vodíková bomba), vyhodí celé mesto do vzduchu.

Má pozoruhodné fyzikálno-chemické vlastnosti, pri mínusových teplotách sa jej hustota zvyšuje. Pri klíčení môže vztlaková sila vody v semienku dosiahnuť až 400 atmosfér a s ľahkosťou pretlačiť aj najpevnejší betón či asfalt. V prírode sa vyskytuje sa v ŠTYROCH skupenstvách. Má dostatočné povrchové napätie, aby vo vesmíre vytvorila tvar gule, alebo udržala hmyz pohybujúci sa po jej povrchu. Je to najsilnejšie rozpúšťadlo aké poznáme. Prekonáva gravitáciu a v podobe organickej vody koluje v rastlinách. Voda si dokáže zapamätať informáciu a pritom nezmení chemické zloženie (základ Granderovej technológie) z čoho vyplýva že štruktúra vody je omnoho dôležitejšia ako jej chemické zloženie. Ak si vodu nalejeme do krásneho džbánu, na ktorom je vyobrazený KVET ŽIVOTA, dokázateľne zmení svoju štruktúru na rozdiel od chemického zloženia. Obyčajná myšlienka má silu zmeniť spôsob ako bude na nás voda účinkovať. Naberte si vodu do pohára a úprimne jej poďakujte. Jej chuť a ,,sila“ sa zaručene zmenia.

Dajme telu vodu a voda nám dá zdravie…

Voda tvorí 70-75% nášho tela. Každá bunka v našom tele potrebuje na správne fungovanie biochemických reakcii vodu. Pri mozgu, ktorý tvorí až 85% vody je jej dostatok priamo úmerný výkonnosti a kapacite. Zdravotníctvo dnes používa chemické lieky na tlmenie príznakov dehydratácie ako sú rôzne alergie a iné autoimunitné či rakovinové ochorenia. Zamyslime sa prečo má farmaceutický priemysel potrebu stále hľadať nové názvy pre choroby? Druhá otázka na zamyslenie znie: Ak je potravinársky priemysel najväčším prispievateľom vo forme daní do štátnej pokladnice dodáva nám naozaj kvalitné potraviny!? Alebo otvára cestu pre druhú daňovú zlatú baňu – farmaceutický priemysel? Ak dlhodobo pijeme nedostatočné množstvo vody v tele nám vzniká deficit, ktorý musí mozog vyrovnať. Pri malých zostatkoch vody v tele mozog počas spánku začína ,,recyklovať“ vodu z výkalov aby zásobil aspoň niektoré životne dôležité orgány. Ostatné orgány prechádzajú do úsporného režimu, v ktorom nemôžu správne a hlavne dlhodobo fungovať. O blahodarných účinkoch vody vám však lekár nepovie, pretože voda sa nedá patentovať a neprináša zisk. Teraz apelujem hlavne na ženy, ktoré zámerne nepijú aby nemuseli chodiť na WC, pretože je to nepohodlné.
pexels-photo-89525
Voda a hlavne tá organická je najsilnejšia detoxikačná substancia. Dostatočný a správne navrhnutý pitný režim nám z tela vyvádza toxíny. Pri zle rozvrhnutom pitnom režime, kedy sa až niekedy po obede spamätáme, že sme celý deň nič nepili, a tak vypijeme pol litra vody naraz. Chceme dobehnúť to čo sme zameškali. Druhá vec je, že pri nárazovom pití z toho tri deci idú rovno do toalety a hrubé črevo zostáva smädné. Telo potrebuje na doplnenie zásob vody čas. Ak neodvádzame toxíny z tela von, tak ich telo začne obaľovať tukom a ukladať v tukových bunkách, alebo vo forme vápenatých usadenín či kameňov. Ak problém neriešime toxíny sa časom začnú zahrievať a roztopia obal tukovej bunky a vznikne v tele zápal. Predstavme si – celý deň chodíme na toaletu a ,,nespláchneme“. Telo zostáva zamorené a klesá PH organizmu čo vyústi buď do zlyhania najslabšieho článku, alebo do choroby z prekyslenia = rakovina. V dnešnej dobe nahradzujeme vodu tvrdou minerálkou, nezdravým sypaným čajom plným hliníku, škodlivou kávou, mliekom alebo dokonca pivom. S nedostatkom vody idú ruka v ruke aj ,,chronické“ ochorenia ktoré riešime tabletkami, ktoré sú tretím najväčším zabijakom na svete hneď po srdcovo-cievnych ochoreniach a rakovine. Voda je pre organizmus viac dôležitá ako čokoľvek čo skonzumujeme, pretože na rozdiel od potravy nezanecháva v tele ,,odpad“. Preto rozlišujeme pocit hladu a smädu.

Strata a doplnenie tekutín…

Počas bežných aktivít stratíme za deň 3-4 litre tekutín prostredníctvom potu, moču, stolice a dýchania. Samotným dýchaním len 1,5 až 2 litre (záleží od hĺbky dýchania). Aby sme sa vyhli chronickej dehydratácii toto množstvo je potrebné samozrejme nahradiť.
• Ak máme pocit smädu naše bunky už dehydratované sú
• Správne hydratovaný organizmus produkuje bezfarebný moč.

Koľko piť, kedy piť a ako správne hydratovať…

• Myslím, že všetci sa zhodneme na tom, že odporúčané 3 litre na deň pre všetkých je nezmysel. Žienka ktorá má 40kg si má pokryť svoju dennú potrebu tak ako 115kg muž, ktorý má v sebe podstatne viac buniek, a teda aj viac odpadu, ktorý potrebuje dostať von z tela. Tu platí pravidlo ktoré zovšeobecní všetky tabuľky: hmotnosť / 30 +1. Príklad 70kg človek /30 = 2,3333 + 1 =3,3litra. Najlepšie je piť ráno čo možno najmäkšiu (revitalizovanú) vodu (tvrdosť menej ako 50 TDS; na porovnanie voda z vodovodu dosahuje až 297 TDS) a pokiaľ možno s nízkym povrchovým napätím poprípade laboratórne overenú z prameňa. Potreba vody samozrejme stúpa s teplotou prostredia a fyzickou aktivitou.
• Najlepšie spravíme ak si už večer pripravíme 1l čistej vody ktorý ráno vypijeme pri izbovej teplote celý naraz. Takáto ranná jednorázovka nám krásne prečistí vylučovacie orgány. Počas dňa už nepijeme nárazovo pretože telo potrebuje určitý čas na absorbovanie vody. Preto je pitie malého množstva v pravidelných intervaloch tou správnou voľbou. Vraciam sa k príkladu 70kg človeka (3,3 litra na deň) ktorý vypije ráno o 06:00 liter okamžite po zobudení a vie, že pôjde spať o 22:00 tak si vypočíta 2,333/16= každú hodinu malý pohárik s objemom deci a pol pri optimálnej teplote a fyzickej aktivite mu zabezpečí predísť chronickej dehydratácii na 100%.

Voda z vodovodu a balená voda…

Priame pitie vody z vodovodu neodporúčam pretože obsahuje zvyšky liekov, ťažké kovy, chemikálie, pesticídy a herbicídy, chlór, fluorid a hlavne je tvrdá a má narušenú kryštalickú mriežku. V minulosti sa ľudia vyskytovali len tam, kde bol zdroj alebo prameň vody. Dnes sa vyskytujeme príliš ďaleko od prameňa, a tak sa k nám voda dostáva cez dlhé potrubia ktoré sú tvarované do neprirodzených pravouhlých tvarov, čím vode odovzdávajú pravouhlé informácie. V prírode voda tečie nepravidelne či prekonáva výškové rozdiely. Ak sa voda pohybuje v neprirodzenom prostredí stráca svoju kryštalickú štruktúru. Ako príklad uvediem vodu v ústrednom kúrení. Voda tak dlho cirkuluje až úplne príde o svoju kryštalickú mriežku a ,,pokazí sa“ –zmení chuť, farbu a začne zapáchať podobne ako v temných hlbinách rieky Gangy. Takáto pokazená voda začína na seba naväzovať energiu z okolia – preto by sme nemali mať lôžko blízko radiátora – čo potvrdzuje aj feng shui.
water-kitchen-black-design
Naše telo potrebuje vodu, ktorá je zložená iba z vodíka a kyslíka. Vzhľadom na znečistenie prostredia už prirodzene destilovanú vodu zo snehu a ľadu piť nemôžeme. Tvrdá voda nám postupne mení telo na kameň. Tvrdá voda nám pomaly upcháva najtenšie cievky v mozgu, kĺboch a očiach. Zamyslime sa: Prečo ľuďom po 50. odchádza zrak, pamäť, klesá pohyblivosť kĺbov alebo sa tvorí zubný KAMEŇ. Vodu z vodovodu je vhodné ešte upraviť pomocou destilácie, reverznej osmózy alebo revitalizáciou (destilovaná voda vzniká kondenzovaním pary a voda destilovaná/demineralizovaná ktorú kúpime na benzínovej pumpe je len upravená elektrickým prúdom). Ľudia sa domnievajú, že ak pijú prevarenú vodu s citrónom robia dobre. Ak prevaríme vodu, tak z obsahu vody, ktorú varíme odparíme len čisté H2O a tým len skoncentrujeme obsah škodlivín a zabijeme niektoré druhy plesní a baktérii. Citrón síce spôsobí silnú pozitívnu zásaditú reakciu, ale niekedy spôsobí len viac škody ako úžitku. V USA je momentálne ,,najmodernejšia“ tzv. Kangen voda. Tento druh vody sa vyrába pomocou dvoch elektród kde tvrdá voda s obsahom minerálnych solí (z vodovodu) sa rozdelí na polovicu + a -. Plusová voda je kyslá, ostrá odporúča sa používať na dezinfekciu a zásaditá voda na pitie. Ak pijeme zásaditú vodu telo ju musí najskôr okysliť a zmeniť jej PH na 7+ alebo mierne zásadité ako je väčšina telesných tekutín. Je preukázané že rakovina je huba, ktorá prosperuje v kyslom prostredí preto sa kangen vode oblúkom vyhýbajme.

Balená voda je zhruba 4000x drahšia ako voda z vodovodu a vo väčšine prípadov dokonca aj podstatne horšej kvality. Minerálna voda je podstatne tvrdšia ako voda z vodovodu. Musíme pochopiť podstatu. Náš organizmus je prispôsobený na príjem minerálov v organickej forme. Zeler vyťahuje z pôdy sodík a pomocou najrôznejších biochemických procesov za účasti fotosyntézy, premieňa anorganický sodík z pôdy na organickú formu, ktorú vieme zužitkovať v celom spektre. Rovnako je to aj z ostatnými prvkami ako sú horčík, magnézium, železo a podobne. Teraz prejdem ku kvalite obalu. Samostatnú typológiu a podstatu jednotlivých druhov a výrobných postupov rozoberiem v samostatnom článku ale vypichnem podstatu PET (polyetyléntereftalátu) do ktorého sa plní gro balenej vody. Tento plast už od samotnej výroby vylučuje množstvo chémie, ktorá zhoršuje kvalitu vody a spôsobuje obrovskú environmentálnu záťaž. Pri téme balená minerálna voda spomeniem ešte problematiku ,,bubliniek“. Bublinky sú jedovatý oxid uhličitý, ktorého sa pomocou pľúc smažíme vydýchnuť. Problém umelo vyrobeného CO ktorý je naviazaný do vody je fakt, že CO v takejto forme už nevieme vydýchnuť a telu trvá až 7 rokov aby ho odbúralo.
Koža je po pľúcach náš najväčší orgán preto musíme dávať obrovský pozor akú vodu na osobnú hygienu používame. Pri sprchovaní a kúpaní vieme cez kožu vstrebať až 1,5 litra tekutiny. Hlavne ak používame teplú vodu. Pri teplej vode sa uvoľňuje v pare plynný chlór a iné nebezpečné látky a navyše póry sa v teple otvárajú. Riešením je inštalácia sprchového filtra.

Niektoré vybrané druhy vody…

Organická – živá voda obsiahnutá v rastlinách a ich plodoch je to najkvalitnejšia voda obohatená o organické živiny, ktoré sú v nej rozpustené za predpokladu, že je dobre oddelená od vlákniny, je čerstvo odšťavená, neprešla teplotou 42°C a neboli do nej dodatočne pridané chemické aditíva.
Destilovaná – skvapalnená vodná para sú to čisté molekuly kyslíka a vodíka. Kvalitou sa vyrovnáva organickej vode, má silné čistiace účinky
Anorganická tvrdá – voda obsiahnutá v prírode- minerálny prameň, podzemná/studničná voda, voda z vodovodného kohútika
Mäkká voda z prameňa – veľmi kvalitná prírodná pramenitá voda v prirodzenej podobe má vysoký energetický potenciál a tvrdosť pod 50 TDS)
Kangenova voda – menej vhodná na dlhodobé pitie – vhodná na liečebné účely
Revitalizovaná voda – druh vody s nízkym povrchovým napätím, ktorá rýchlo preniká do buniek. Revitalizujeme pomocou Grander technolódie alebo harmonizačnou karafou v tvare zlatého rezu so symbolom kvetu života. Možno sa Vám zdá revitalizovaná voda ako nezmysel. Ponúkam Vám jeden príbeh na zamyslenie. Raz dávno jeden jasnovidec v Perzii povedal: ,,Čoskoro príde deň, kedy sa všetka voda na zemi zmení okrem tej špeciálne uschovanej. Kto sa napije z novej vody, príde o rozum“. Jeden muž mu uveril a začal si robiť zásoby. Až prišiel onen deň muž pil iba vodu zo zásob, ostatný pili novú vodu a prišli o rozum. Muž ostal jediný normálny medzi bláznami a tak ho ľudia prehlásili za blázna. Zo zúfalstva uskladnenú vodu vylial a začal piť novú vodu. Keď sa zbláznil aj on, ostatný mu povedali – konečne si nabral rozum.) Voda (naše telo) preberá informácie od vody, ktorú pijeme, dýchame a myslíme (ak máme nízke negatívne myšlienky či zažívame pocit hnevu, dávame vode okolo seba veľmi koncentrovanú negatívnu informáciu, zabúdame však, že sami sme viac ako 70% voda.
Mŕtva voda – prechádza potrubím, je chemicky čistená – prišla o svoju kryštalickú mriežku
pexels-photo-66090

Prečo potrebujeme vodu…

1. Dlhodobý smäd zabíja náš organizmus.
2. Voda nám zvyšuje energiu vo vnútri každej bunky – aj mozgovej (tvorba hormónov)
3. Aby chceme najlepšie využiť výživné látky z potravín, tak sa bez vody nezaobídeme
4. Zvyšuje sa saturácia organizmu čo priamo podporuje imunitný systém a predchádzame tak kvasným procesom spojených s rakovinou.
5. Rozpúšťa toxíny a odstraňuje alebo vytvára vápenaté usadeniny
6. Znižuje krvný tlak, riedi krv – zabezpečuje dobrú cirkuláciu bez tvorby zrazenín
7. Hydratované črevo netrpí zápchou
8. Voda nemá vedľajšie účinky, znižuje stres aj váhu
9. Znižuje rannú nevoľnosť tehotných žien či pálenie záhy
10. Zapamätajte si základné piliere zdravia: VODA, POTRAVA, VZDUCH, POHYB, SLNKO

Test vápenatosti kĺbov, bolesti a dva nenápadné jedy v pitnej vode…

• Vystrite kolená a predkloňte sa tak aby ste sa dotkli zeme
• Bolesti ktoré nemajú zjavný dôvod pochádzajú buď z lokálneho smädu, respektíve akútnym nedostatkom vody v danej oblasti. Vysvetlím Vám to na chrbtici, pokiaľ spíme (sme statický) na matraci vyššom ako 5cm vytvárame si tlak na isté kĺbové lôžka, čím spôsobíme vytlačenie vody z daného kĺbu. Základ kĺbového maziva tvorí voda, bez vody niet maziva, bez maziva začína byť kĺb bolestivý. Keď nás kĺb bolí, tak s ním prestávame hýbať a náš stav sa dostane do začarovaného kruhu. Cvičením a hydratáciou bolesť jednoducho a rýchlo odstránime. Pri cvičení vodu do kĺbov vtláčame a vytvárame si svaly a pevnejšie spojenia ktoré nám spomínanú chrbticu držia vo vzpriamenej pozícii.
• Vodárenské spoločnosti nám okrem iného do vody pridávajú aj toxický fluór a umelo vyrobený jód, ktorý nám akurát poškodzuje štítnu žľazu. Pre dobrú funkciu štítnej žľazy samozrejme jód potrebujeme. Je ,,jedovatá, kuchynská, biela, jodidovaná soľ a tvrdá voda bez kryštalickej mriežky s jódom“ naozaj tá správna voľba? Príroda samozrejme myslela na všetko – morské riasy a semienka v jablku, hruškách, marhuliach ho obsahujú presne toľko koľko potrebujeme. Možno vám práve napadla otázka, a čo kyanid obsiahnutý v jadierkach…? Aby ste sa otrávili kyanidom alebo predávkovali jódom museli by ste pojesť tak obrovské množstvo celých jabĺk aj s ohryzkom koľko určite nezjete lebo žalúdok Vás včas zastaví.


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 4 Priemer: 5]

autor

Svoje poslanie pochopil v deň, keď znova stál na prahu medzi životom a smrťou. Vrátil sa, aby plnil svoje poslanie. Zaoberá sa súkromným, aj verejným poradenstvom ohľadom zdravej výživy, zdravého životného štýlu - tela aj mysle, detoxikáciou a divokými bylinkami. V prípade otázok alebo záujmu o bezplatnú nezáväznú konzultáciu ho neváhajte kontaktovať na e-mailovej adrese filip.klimo@centrum.sk *

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top