Home >> Životný štýl >> Vianočné nakupovanie darčekov nemusí byť dilema
Vianočné nakupovanie darčekov nemusí byť dilema

Určite, ako každý rok, neviete aké darčeky kúpiť členom vašej rodiny. Hľadáte inšpiráciu? Nakúpte prírodne. Predstavujem vám možnosti, ako potešiť svojich blízkych a zároveň dbať o zdravie a životné prostredie.

Niečo pre krásu

Kozmetika sa vždy osvedčí a nikdy neomrzí. Zvoľte tú prírodnú. Dnes máte na výber širokú škálu prírodnej kozmetiky, ktorú dostanete za rozumnú cenu. Nájdete ju pre rôzne druhy pleti aj pre rôzne účely. Od dekoratívnej, po hydratačnú a ošetrujúcu. Ak neviete aký typ kozmetiky sa hodí práve vám, odpoveď nájdete TU. Na druhej strane, ak ste domáce kutilky môžete svojim blízkym kozmetiku vyrobiť vy. Stačí si pozrieť pár návodov a napríklad domáci rúž zvládnete ľavou zadnou.

Niečo do kuchyne

Áno, aj kuchynské darčeky potešia. Hlavne mamičky, alebo babičky. Zvoľte tie prírodné. Ako príklad vám môže poslúžiť bambus a výrobky z neho (dosky na krájanie, misky, nože…). Ale aj tie zo skla sú ekologické, zdravé a kvalitné. Potešiť môžete aj spotrebičmi. Taký smoothie maker ocení celá rodina, parný hrniec najmä mamičky, ktoré začínajú s príkrmami pre svoje ratolesti. Obedom z takého hrnca určite nepohrdne nik z rodiny. Vyskúšať môžete filtračnú kanvicu na vodu, nech nepijete chlór, ktorý vo vode proste je.
gift-548301_1920

Niečo na motivovanie

Taká kniha o zdravom životnom štýle nie len motivuje, ale aj poučuje. Skúsiť môžete kuchárky so zdravou stravou. Naberiete inšpiráciu a po chutnom jedle sa nebudete cítiť unavene a plno, ale energicky a hlavne zdravo. Inou motiváciou môže byť aj motivačný alebo fitness diár, či dokonca fitness kalendár. Dostanete ich v každom väčšom kníhkupectve.

Niečo na relax

Doprajte svojim blízkym oddych a relax v podobe poukážky do wellness-u. Určite každému dobre padne oddych v podobe masáže, posedenie vo výrivke, sauna a iné relaxačné procedúry. Hlavne po tomto predvianočnom strese. Príkladom môže byť poukážka na procedúry u kaderníka, kozmetičky či manikérky. Takýto dar neprináša len relax, ale aj radosť zo zmeny. My ženy vieme o čom je reč 🙂 . Zvoliť môžete tiež niečo pre domáci relax. Napríklad aromalampu a 100% prírodné éterické oleje.

Niečo na seba

Oblečenie. No koho by nepotešilo? Je vhodné ako pre mužov (pyžamá, ponožky a trenky 🙂 ), tak aj pre ženy či deti, až po tie najmenšie bábätká. Nezabúdajte vyberať a kupovať tie prírodné. Zvoľte radšej bio bavlnu, konope, bambus, merino a iné prírodné, ekologické materiály. Okrem toho, že ušetríte životné prostredie, investujete do kvality a čo je najdôležitejšie, do pohodlia.
pexels-photo-220615

Niečo pre zdravie

Pre zdravie je dôležitý správny prísun vitamínov, a ak ich máte nedostatok, zvoľte výživové doplnky. Nezabúdajte však, že len v 100% prírodnej bio kvalite prinesú žiadaný efekt. Vašich blízkych môže potešiť aj darček na zjedenie. Pripravte košík plný bio ovocia a zeleniny či bio potravín, čajov a kávy a obdarujte ním svojich rodinných príslušníkov. K zdraviu patrí aj pohyb. Preto niekoho môžete obdarovať napríklad permanentkou vo fitness. Pre domáce „fitnessky“ môžete zvoliť karimatky, činky, cvičebné videá či iné potrebné nástroje.

Niečo pre deti

Ktoré dieťa nepoteší hračka? Také asi nejestvuje. Ale viete akú? No predsa tú prírodnú a ekologickú. Zvoliť môžete drevené, samozrejme s prírodnými farbami. Tie sú najdostupnejšie a hlavne za primerané ceny. Vybrať si môžete aj z tých plastových. Tých, ktoré sú vyrobené z ekologického plastu. A látkové predsa z bio bavlny. Ekologické dostanete napríklad už aj farbičky.

Dúfam, že vám tento článok pomohol a vy ste sa aspoň trocha zbavili predvianočného stresu a zhonu.

Tím SomPrirodna.sk Vám praje šťastné a veselé prežitie Vianočných sviatkov.

christmas-1045926_1280

 


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 1 Priemer: 5]
Značky :

autor

Šéfredaktorka, ktorá má rada prírodný životný štýl a preto sa rozhodla venovať sa tomuto magazínu. Jej hlavným posolstvom je šíriť osvetu ľudskej prirodzenosti a života v súlade s prírodou. Vo svojom voľnom čase rada číta oddychovú literatúru a spí. *

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top