Home >> Zdravie,zložené >> Vianoce a homeopatia
Vianoce a homeopatia

Vianoce sú sviatky, ktoré očakávame a tešíme sa na ne celý rok. Nič nám nesmie chýbať, každý musí nájsť pod stromčekom svoj vytúžený darček, jedlo musí byť fantastické a nálada veselá. Niekedy nám pohodu a čaro týchto dní naruší ochorenie a zdravotné problémy nás alebo niektorých členov rodiny. Zrazu je pohoda preč. Aby sme sa vyhli lekárskej pomoci a behu na pohotovosť, ponúkam niekoľko liekov, ktoré nám prinavrátia pocit zdravia.

ACONITUM NAPELLUS pomôže zvládnuť rýchle sa šíriaci zápal, ktorý vzniká po vystavení sa studenému vzduchu a vetru už po niekoľkých hodinách. Môže ísť o prechladnutie, kašeľ, chrípku, vysokú horúčku s úzkosťou a strachom. Symptómy prichádzajú náhle a zhoršujú sa okolo polnoci.

ARNICA MONTANA je dôležitý liek pri úrazoch a akomkoľvek poranení. Účinná je pri vstrebávaní modrín a zastavení krvácania. Uľaví od bolesti a pocitu dobitosti celého tela po upratovaní a zvýšenej aktivite v období pred sviatkami. Neváhajte tento liek použiť pri každom zranení. Arnica urýchli dobu hojenia a rýchlo človeka upokojí a zbaví šoku.

ARSENICUM ALBUM môžete použiť pri chrípke ale aj pri tráviacich problémoch. Lieči hnačky, črevné a žalúdočné virózy, je to dôležitý liek pri otrave jedlom. Nastáva zvracanie a neznesiteľná nauzea alebo hnačka. Niekedy telo na vírus reaguje súčasným zvracaním a hnačkou. Pacient cíti pálenie v tráviacej sústave a má chuť na teplé nápoje a vodu, ktoré popíja po dúškoch. Hnačka je nepríjemná, páchnuca a vodová. Tento stav je sprevádzaný studeným potom, veľkou zimomrivosťou a úzkosťou so strachom o svoje zdravie. Pacient aj napriek slabosti a ochoreniu musí mať okolo seba poriadok. Rovnaké symptómy nájdeme aj u chrípky, ktorú tento liek vylieči.

BELLADONNA je liek častý pre deti pri horúčkach. Akútny stav začína náhle s vysokou horúčkou a veľmi intenzívnymi symptómami. Tvár je červená a horúca, oči žiaria, zreničky sú rozšírené, ruky a nohy studené. Ak priložíte na dieťa ruku, budete cítiť silné pálenie a pulzácie. Často sa dieťa dostáva do delíria, má halucinácie a nepokojne sa prehadzuje. Bude mať chuť na citróny alebo limonádu. Horúčka často vrcholí okolo 15.00 hodine, alebo sa v tomto čase dieťa s horúčkou zobudí. Je to výborný liek na bolesti uší, hrdla, ak súhlasia uvedené symptómy. Samozrejme liek môžu použiť aj dospelí.
medical-1572970_1920
BRYONIA ALBA pomáha pri rôznych ochoreniach, pričom sa symptómy zhoršujú každým pohybom. Človek je podráždený, chce mať od každého pokoj, túži ležať bez pohybu a zostať sám. Aj napriek tomu, neustále myslí na prácu, ktorú musí ešte dokončiť. Lieči chrípku, kašeľ, tráviace problémy a podráždené slepé črevo.

CHAMOMILLA je veľmi užitočná pre podráždené deti, ktoré nevedia čo chcú. Často sa dieťa to tohto stavu dostáva pri prerezávaní zúbkov. Mať takéto dieťa doma je hotová katastrofa. Určite to každý rodič pozná. A počas sviatkov nám pekne vie znepríjemniť nielen deň, ale aj noc. Dieťa chce byť stále na rukách, každá maličkosť ho rozdráždi, je precitlivené na bolesť a je veľmi zlostné. Často má jedno líce červené a druhé bledé. Môže mať aj hnačku zelenej farby a zapáchajúcu po pokazených vajciach.

CHELIDONIUM MAJUS lieči žlčníkové koliky, ktoré sú cez Vianoce naozaj nevhodné. Bolesti sa objavujú v pravej časti brušnej dutiny a šíria sa až k rebrám a chrbtici.

COFFEA pomôže upokojiť deti, ktoré nevedia zaspať vzrušením z rozbaľovania darčekov. Zaberie aj v prípade, ak ste to prehnali s kávou a miesto spánku máte bolesti hlavy zhoršené každým podnetom. Budíte sa na každé šuchnutie a zvoní vám v ušiach.

HYPERICUM je liek na úrazy a hlavne na poranenia nervov. Bolesti sú ostré a vystreľujúce. Tento liek vám pomôže, keď ste spadli na kostrč z rebríka pri zdobení stromčeka, alebo ak ste si počas zabíjania kapra klepli tĺčikom po prstoch.

NUX VOMICA je liek, ktorý by mal byť v každej domácnosti. Občas sa nám stane, že nedokážeme odolať rôznym dobrotám a preženieme to s jedlom a alkoholom. Nux vomica podporí tráviaci systém k činnosti a poradí si aj s „opicou“. Vhodná je pre netrpezlivých a ambicióznych ľudí, ktorí potrebujú stimulanty, veľa kávy, alkoholu. Trpia nespavosťou a budia sa kvôli pracovným myšlienkam.

PULSATILLA naštartuje pokazené trávenie po mastných a ťažkých jedlách. Človek má nafúknuté brucho, nauzeu a zvracanie s bolesťou hlavy. Potrebuje neustále prúdenie čerstvého vzduchu. Tento liek dobre zaberá na mierne a horkokrvné osoby, ktoré majú radi podporu a útechu.

SILICEA pomáha vypudiť z tela rôzne cudzie telieska, napríklad aj zapichnuté kostičky z rýb. Preto ak sa niečo také u vás prihodí počas štedrej večeri, nepomôže chlieb ani nápoje, neváhajte a vyskúšajte siliceu.

STAPHYSAGRIA vám pomôže prekonať nahromadený hnev v predvianočnom období. Snažíte sa ku každému správať milo aj napriek výčitkám, ktoré pociťujete pri pohľade na oddychujúcich členov vašej rodiny a vy robíte všetko za nich? Miska trpezlivosti sa zrazu naplní a vybuchnete, trieskate dvermi, pričom ostatní len pozerajú čo sa zrazu z takej milej osôbky stalo. Tejto nepríjemnej situácii môžete predísť dávkou staphysagrie a prácu rozdeliť medzi členov rodiny.

A na záver nezabúdajte na homeopatický princíp podobné sa lieči podobným, aj v prípade ak sa gazdinky pri vyberaní horúcich plechov a pri varení popália. Postihnuté miesto oplachujte horúcou vodou, akú znesiete. Je to síce trochu bolestivé, ale na druhý deň nebude po popálenine ani stopy.

Nezabúdajme na striedmosť v jedle a pití a ani na dostatočný pohyb na čerstvom vzduchu.

Želám Vám krásne Vianoce!


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 0 Priemer: 0]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top