Home >> Rodina,zložené >> Vaginálna mykóza? Odteraz môže byť minulosťou
Vaginálna mykóza? Odteraz môže byť minulosťou

Vaginálna mykóza, nazývaná tiež vaginálna kvasinková infekcia alebo mykotická vulvovaginitída je typ infekcie, ktorou v súčasnosti trpia 3 zo 4 žien. Postihuje ženy v ktoromkoľvek veku a počas života sa môže objaviť niekoľkokrát.

Baktérie produkujú kyselinu, ktorá zabraňuje prerastaniu kvasiniek. Vo vagíne sa nachádza za normánych okolností vyvážená zmes kvasiniek, vrátane kandidov a baktérií. Kvasinková infekcia vzniká v momente, keď sa naruší rovnováha medzi prirodzene sa vyskytujúcimi kvasinkami a dobrými baktériami.

Príznaky

Svrbenie pošvy a vulvy
Pocit pálenia pri močení
Biele husté vaginálne výtoky
Silné bolesti počass pohlavného styku
Sčervenanie a bolesť v okolí vagíny

Príčiny vzniku

Trpia ňou najmä sexuálne aktívne ženy, aj keď táto infekcia nie je prenosná pri sexuálnym styku
Neliečený diabetes
Užívanie antibiotík
Tehotenstvo
Poruchy imunity
HIV/AIDS
Používanie antikoncepcie alebo hormonálnej terapie, ktorá zvyšuje hladinu estrogénu v tele

Väčšina prípadov vaginálnej mykózy je ľahko liečiteľná. Ak sa chcete vyhnúť užívaniu liekov na predpis, vyskúšajte niektorý z nasledujúcich prírodných receptov.

Jogurt.

Obsahuje probiotiká, ktoré pomáhajú udržiavať správnu rovnováhu baktérií. Konzumujte biely jogurt bez príchute, do ktorého si môžete pridať med.
yoghurt-on-a-plate-1516657

Kokosový olej.

Tip 1: Nanášajte extra panenský kokosový olej na postihnuté miesta dva- až trikrát denne až pokiaľ sa infekcia nevylieči.
Tip 2: Kokosový olej môžete užívať aj orálne – každý deň zaraďte do svojho jedálnička 1 lyžičku a postupne túto dávku zvyšujte na 3 lyžice denne.

Jablčný ocot.

Tip 1: Zmiešajte 3 lyžice nefiltrovaného jablčného octu v 2 šálkach teplej vody. Týmto roztokom umývajte vagínu dvakrát denne dovtedy, kým nezaznamenáte zlepšenie stavu.
Tip 2: Zmiešajte rovnaké množstvo vody a jablčného octu, namočte do tohto roztoku tampón a vložte do vagíny na 10 – 15 minút (jedenkrát denne). Po odstránení tampóna umyte oblasť vagíny čistou vodou a dosucha vysušte.
Tip 3: Do vane s teplou vodou nalejte dve šálky čistého nefiltrovaného jablčného octu a sadnite si do nej s pokrčenými kolenami pritiahnutými k telu. V tejto polohe zostaňne 15 minút a následne telo opláchnite čistou vodou a dosucha vysušte. Kúpeľ si doprajte jedenkrát denne.
Tip 4: Zmiešajte 2 lyžice jablčného octu v pohári teplej vody a pite dvakrát denne až do ustúpenia symptómov.

Kyselina boritá.

Tip 1: Zrieďte 1 čajovú lyžičku kyseliny boritej v 2 šálkach teplej vody. Roztok aplikujte na oblasť vagíny a nechajte pôsobiť niekoľko minút. Nakoniec opláchnite vodou a dôkladne vysušte. Opakujte po dobu dvoch týždňov jedenkrát denne.
Upozornenie: Kyselina boritá môže v niektorých prípadoch spôsobovať pálenie. Neodporúča sa časté používanie a v období tehotenstva.

Aloe vera.

Tip 1: 2 polievkové lyžice gélu z aloe vera zmiešajte v jednej šálke pomarančového džúsu alebo čistej vode. Pite raz denne po dobu niekoľkých dní.
Tip 2: Vytlačte šťavu z listu aloe vera a natrite ňou oblasť vagíny. Aplikujte niekoľkokrát denne až pokiaľ nezmiznú príznaky.
Poznámka: Pred použitím listy dôkladne umyte. Pri vnútornom užití môže nadmerné užívanie aloe vera spôsobiť tráviace ťažkosti.
aloe-2163120_1920

Oregánový olej.

Tip 1: Zmiešajte rovnaké množstvo oregánového a olivového oleja a potierajte oblasť vagíny. Opakujte 2 až 3-krát denne po dobu jedného týždňa.
Tip 2: Užívajte 1 – 2 kapsuly oregánového oleja dvakrát denne po dobu 1 týždňa.
Poznámka: Oregánovému oleju by sa mali vyhnúť ľudia, ktorí majú problém so zrážanlivosťou krvi, pretože pôsobí ako prírodné riedidlo. Vyhýbať by sa mu mali aj tehotné ženy.

Čajovníkový olej.

Tip 1: Zrieďte 5 – 10 kvapiek čajovníkového oleja so 4 šálkami vody a týmto roztokom umývajte oblasť vagíny. Opakujte dvakrát denne až do zmiznutia príznakov.
Poznámka: Olej z čajovníka je nevhodný pre tehotné ženy.

Cesnak.

Tip 1: Očistený strúčik cesnaku vložte na noc do vagíny. Ráno ho vyberte, vagínu umyte čistou vodou a vysušte. Opakujte 2 – 3 noci po sebe.
Tip 2: Cesnak zaraďte aj do svojho jedálnička.
garlic-2822329_1920

Olivový list.

Tip 1: 1 – 2 čajové lyžičky olivového listu zalejte vriacou vodou a nechajte vylúhovať 10 – 15 minút. Vypite 2 – 3 šálky denne.

Sóda bikarbóna.

Tip 1: Do vane s teplou vodou nasypte 1 šálku sódy bikarbóny. Sadnite si do nej na 10 – 15 minút (jedenkrát denne) po dobu 1 týždňa.
Tip 2: Rozpustite pol lyžičky sódy bikarbóny v pohári vody a vypite na lačný žalúdok. Pite každé ráno po dobu dvoch týždňov, potom si dajte dvojtýždňovú prestávku a znova opakujte pitie na lačný žalúdok po dobu 2 týždňov.

Ďalšie tipy na vyliečenie vaginálnej mykózy

Noste bavlnené spodné prádlo, ktoré nie je tesné. Vyhýbajte sa tiež noseniu úzkych nohavíc, legínov a pančúch.
Nenoste na sebe vlhké oblečenie
Vyhýbajte sa horúcim kúpeľom
Nepoužívajte aromatizované hygienické vložky a tampóny
Nepoužívajte na oblasť genitálií žiadne kozmetické prípravky
Každý deň si meňte čisté spodné prádlo
Spodné prádlo perte v horúcej vode
Na oblasť genitálií napoužívajte sprchovacie gély, pretože môžu odstrániť dobré baktérie zabraňujúce tvorbe infekcií
Zdravo sa stravujte a konzumujte zeleninu, obilniny, ryby a chudé mäso
Z jedálnička odstráňte cukor, nezdravé potraviny a dochucovadlá
Ak môžete, vyhnite sa užívaniu antibiotík

Zdroj: www.top10homeremedies.com
Foto zdroj: www.pixabay.com


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 31 Priemer: 3.2]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top