Home >> Krása,zložené >> Trápia vás očné vrásky? Zabojujte s pomocou prírody!
Trápia vás očné vrásky? Zabojujte s pomocou prírody!

Azda neexistuje človek, ktorý by nemal očné vrásky. Objavujú sa dokonca už u malých detí. Starnutie totiž nie je jediným dôvodom, prečo sa vrásky tvoria. Vznikajú preto, že pokožka stráca elasticitu a tak aj schopnosť zachovávať pružnosť. Hladina kolagénu v pleti klesá a tým sa mení aj tvar pokožky. Čo teda spôsobuje tvorbu očných vrások a ako proti nim bojovať?

Čo spôsobuje vrásky

Existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu prispieť k zvýšenej tvorbe vrások. Patria k nim tieto:
• Dlhodobé vystavovanie pokožky slnečnému žiareniu. Ak sa často opaľujete a vaša pleť je vystavená nadmernému slnečnému žiareniu, s najväčšou pravdepodobnosťou budete mať vrásky okolo očí už v mladom veku. Okrem kvalitných ochranných prostriedkov si určite zaobstarajte aj poriadne slnečné okuliare!
• Nadmerné fajčenie. Je preukázané, že fajčenie spomaľuje prietok krvi do pokožky. Tým pleť stráca schopnosť regenerácie.
• Opakovanie istých výrazov tváre. Ak sa neustále mračíte, či často mrkáte, vznikajú takzvané mimické vrásky.
• Nedostatočná starostlivosť o starnúcu pleť. Už pri prvých vráskach je potrebné začať používať kvalitnú kozmetiku, najlepšie prírodné rastlinné oleje. Nielen ako prevenciu ďalšej tvorby, ale aj na zmiernenie už existujúcich vrások.

Pomoc z prírody, ktorá zatočí s vráskami

Ak vás teda trápia výrazné vrásky okolo očí, mali by ste piť viac vody, prestať fajčiť (ak ste fajčiar/ka), dopriať si viac ovocia a zeleniny, a hlavne nechať oči odpočívať. To znamená, že budete menej času tráviť za počítačom, či televízorom, nebudete tvár vystavovať slnku a najmä, začnete používať kvalitnú kozmetiku.
pexels-photo-206563
Výrazne pomôžu najmä prírodné rastlinné oleje. Napríklad Šípkový očný vitalizér je určený na upokojenie pleti okolo očí. Obsahuje zmes olejov, ktorá dodá pleti všetky potrebné výživné látky a podporí jej regeneráciu.
Malinový olej zas obsahuje množstvo vitamínov A a E, ktoré sú nevyhnutné pre zničenú pleť. Priam elixírom pre pleť s vráskami okolo očí je Opunciový olej. Dokáže ju zbaviť jemných vrások, zlepšuje elasticitu pleti, ale aj odstráni výrazné kruhy pod očami. Opunciový olej je vyslovene záchrana pleti pred predčasným starnutím!

Vynikajúce výsledky však dosiahnete aj s arganovým olejom, ktorý spomaľuje proces starnutia pokožky, či s olejom z granátového jablka, ktorý zanecháva pleť pevnú, pružnú a bez vrások. Tieto oleje je potrebné nanášať v okolí očí a jemne vmasírovať. Predídete tak tvorbe ďalších vrások, ale tiež dosiahnete zjemnenie už existujúcich vrások.

Ktorý z týchto prírodných rastlinných olejov bude vašim pomocníkom v boji s vráskami?

Autor: www.bionatural.sk


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 0 Priemer: 0]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top