Home >> Jedlo,Reklamné články >> Svet bedničiek a ich výber zdravých potravín
Svet bedničiek a ich výber zdravých potravín

Od začiatku sme hľadali srdcom aj rozumom :), začínali sme s ovocím a zeleninou. Hľadali sme však nielen poctivosť, ale aj lásku k práci, k tomu, čo farmár robí, jedno bez druhého by nefungovalo… Pozeráme sa na to, kde a ako farmár ovocie a zeleninu pestuje. Zelenina či ovocie musia byť nerýchlené, jednoducho povedané pestované tak, ako to kedysi robili naši starí rodičia bez zbytočnej chémie, farmári používajú radi napríklad hmyz proti predátorom (lienky, špeciálne chrobáčiky) a iné prirodzené opatrenia k tomu, aby nepotrebovali „chémiu“, navyše ich produkty necestujú stovky kilometrov, ale sú dopestované tu „za rohom“ :), je to teda aj ekologická voľba, je to pre nás dôležité. Mojim obľúbeným príkladom je pani Benčeková, ktorá nám dodáva úžasné voňavé čerstvé bylinky – vôňou aj chuťou neporovnateľné s tými, ktoré bežne dostanete v črepníčkoch. Radšej má v záhradke burinu, tak ako má byť, a ručne ju pleje, ručne zbiera aj lienky (prirodzený predátor proti škodcom), bylinky dokonca ani umelo nehnojí, je to veľmi prirodzený láskyplný prístup k pestovaniu. Tak to má byť.
bednicka-mala-farmarska-svet-bedniciek
Jadrom alebo srdcom nášho portfólia je preto produkt lokálny, sezónny a slovenský, teda ponúkame výlučne slovenské mliečko a mliečne výrobky, alebo mäsko a mäsové výrobky alebo vajíčka, pretože sú u nás na Slovensku dostupné, sú kvalitné, tradičné – z našich pravých poctivých fariem, a práve tie chceme podporiť. Aj ostatné trvanlivé produkty ako džemy, med a podobne sú slovenské. V ovocí a zelenine sa oveľa viac musí ako farmár, tak i my riadiť sezónnosťou. Najviac slovenských dobrôt je prirodzene v sezóne, v lete, na jeseň, na Slovensku máme úžasné sady, kvalitné jabĺčka, čerstvé bylinky, marhule, jahody, cukety, jarné cibuľky … a v zime prechádzame do prezimovaných plodín, pričom plodiny doplníme o tie prémiové plodiny, ktoré sú práve sezónne v iných krajinách.
balene bio ovocie a zelenina
Postupom času sme doplnili portfólio, aby sme mali čo najviac v ponuke toho domáceho, čo je doma dostupné, doplnili sme poctivé ovocné štavy, domáci kváskový chlieb, a naozaj rôzne trvanlivé produkty ako džemy, medy, obilniny, prišli potom aj produkty pre detičky či slovenská ekologická kozmetika, obľúbené sú aj produkty zdravej výživy či zdravé slovenské sladkosti. V neposlednom rade čerstvé pečivo, milujem napríklad tradičné parené buchty od pani Bugárovej alebo kváskový chlebík z BIO pekárne. Momentálne sa už dodávatelia či pestovatelia ozývajú aj sami. Sme veľmi radi, že ešte stále je na Slovensku záujem robiť poctivé produkty či pestovať chutné plodiny, ako rada hovorím, „aby človek v dnešnej dobe nezabudol, ako chutí poriadna paradajka či napríklad sladká slovenská mrkva“ 🙂
… Pokračovanie na budúce …

Autor: Ing. Karolína Bobríková
Marketing manager
www.svetbedniciek.sk


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 2 Priemer: 3.5]

autor

Šéfredaktorka, ktorá má rada prírodný životný štýl a preto sa rozhodla venovať sa tomuto magazínu. Jej hlavným posolstvom je šíriť osvetu ľudskej prirodzenosti a života v súlade s prírodou. Vo svojom voľnom čase rada číta oddychovú literatúru a spí. *

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top