Home >> Zdravie,zložené >> Strašiak menom paradentóza? Vyhnite sa jej
Strašiak menom paradentóza? Vyhnite sa jej

Kto by nechcel mať krásne a zdravé zuby bez akýchkoľvek zdravotných problémov? Žiaľ, nie každý má to šťastie. Niekedy ani nemusíte spozorovať, že trpíte nejakým ochorením zubov. Paradentóza, infekcia ústnej dutiny, je dnes bežným ochorením, ktoré postihuje rôzne vekové kategórie. Nanešťastie, paradentóza sa úplne vyliečiť nedá. Ak ňou trpíte, začnite s jej liečbou čím skôr.

Čo pomôže?

Kokosový olej. Pri výbere voľte 100%-ný za studena lisovaný kokosový, no použiť môžete aj olivový alebo sezamový. Potierajte ním ďasná aj zuby alebo ho naneste na kefku a použite namiesto zubnej pasty.

Odvar z listov šalvie. Šalvia obsahuje obrovské množstvo antioxidantov a má protizápalové a antimikrobiálne vlastnosti. Uvarte okolo 50 čerstvých organických listov šalvie v destilovanej vode a tento odvar použíajte niekoľkokrát denne ako ústnu vodu. Tiež si môžete urobiť šalviový čaj a piť ho počas dňa.
sage-1544884_1920
Cesnak a kurkuma. Urobte si pastu zmiešaním týchto dvoch ingrediencií a naneste na zuby a ďasná. Nechajte pôsobiť pár minút a nakoniec ústa dočista vypláchnite. Obe potraviny majú antibakteriálne a protizápalové vlastnosti.

Nimba. V Indii sa tento strom používa na liečenie rôznych ochorení. Výťažky z nimby môžete nájsť v ústnej vode alebo zubnej paste z obchodu so zdravou výživou alebo v lekárni. Má antimikrobiálne a antifungálne vlastnosti.

Horčicový olej. Ničí baktérie v ústach a veľmi rýchlo lieči ďasná. Vlastnosti horčice znižujú bolesť a majú antimikrobiálne a antibakteriálne vlastnosti.

Aloe vera. Ak máte červené a zapálené ďasná, najlepšie vám pomôže šťava priamo z rastliny aloe vera, ktorá má protizápalové účinky. Ďalšou možnosťou je zakúpenie si aloe vera gélu.
aloe-2163120_1920
Ovocie a zelenina. Nielenže sú zdravé, ale antioxidanty, ktoré obsahujú, pomáhajú odstraňovať zubný povlak.

Zdroj: www.naturalsociety.com
Foto zdroj: pixabay.com


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 0 Priemer: 0]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top