Home >> Zdravie,zložené >> Spoznajte prírodné antibiotikum – koloidné striebro
Spoznajte prírodné antibiotikum – koloidné striebro

Do roku 1938 bolo koloidné striebro ako antibiotikum bežne používané, až kým ho nevytlačili farmaceutické spoločnosti presadzovaním finančne náročných a zdraviu škodlivých antibiotík. Jeho hlavnou úlohou je ničenie baktérií, ktorým blokuje ich životne dôležitý enzým.

Účinky koloidného striebra pomáhali už starým Rimanom. Je známe, že do nádoby s vodou pridávali striebornú mincu, aby vodu vydezinfikovali. V súčasnosti sa tento pojem šíri len veľmi pomaly. Mnohí si pod ním predstavujú len jeho využitie v podobe šperku, hodiniek či kvalitného jedálenského servisu. Alternatívna medicína však striebro preferuje ako jednu z najlepších prírodných antibakteriálnych látok.

Liečebné účinky

Koloidné striebro je roztok malých elektricky nabitých častí striebra v destilovanej vode. Síce nefunguje ako liek na rakovinu, tuberkulózu ani cukrovku, ale dokáže očistiť imunitný systém.
Vnútorne sa užíva pri:
– angíne, chrípke, prechladnutí, astme, zápale mandlí,
– alergiách,
– ochoreniach spôsobené stafylokokom, streptokokom, borelióze, žltačke,
– detoxikácii organizmu,
– artritíde, reume, problémoch s prostatou, paradentóze,
– zápaloch močového mechúra, aj zápaloch hrubého čreva
Vonkajšie použitie:
– psoriáza, ekzém, kožné vredy a mykózy, bradavice,
– gynekologické kvasinkové infekcie,
– herpes, akné, opary, afty, zápal ďasien,
– odreniny a popáleniny,
– plesňové ochorenia,
– hemeroidy,
– bodnutie hmyzom.
the-common-cold-2007171_1920

„Napríklad v amerických lekárskych časopisoch z roku 1940 bolo veľa článkov, ktoré poukazovali na úspechy koloidného striebra, zvlášť v prípade vonkajšieho použitia. Éra antibiotík však túto liečbu vytlačila na okraj záujmu. Návrat striebra do medicíny sa začal až v 70-tych rokoch, hlavne pri liečbe popálenín. Koloidné striebro označili ako ‚mocného bojovníka s baktériami,“ hovorí členka prezídia Slovenskej lekárnickej komory Mária Bullová.

Pri jeho užívaní sa však radšej poraďte s lekárom alebo lekárnikom. Tak, ako dokáže ničiť škodlivé baktérie, ničí aj tie prospešné. Preto je dôležité tieto baktérie dopĺňať iným spôsobom, napr. probiotikami alebo mliečnymi výrobkami. Dôležitým faktom je aj doba jeho používania. Zhruba po 90 dňoch totiž stratí svoju najväčšiu silu. A na záver je vhodné ešte jedno upozornenie – koloidné striebro nevystavujte silnému magnetickému či elektrickému poľu (elektrické spotrebiče, wifi, mobily). Mohlo by dojsť k spojeniu čiastočiek striebra, čím by sa znížila alebo úplne odstránila jeho účinnosť.


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 1 Priemer: 5]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top