Home >> Varte zdravo >> Rýchla kokosovo-malinová tortička
Rýchla kokosovo-malinová tortička

Pre milovníkov nepečených a jednoduchých dezertov

Čo potrebujeme:
Tortová forma s priemerom 18cm
1šálka – 250ml

Suroviny:
¾ šálky vopred namočených fíg
1 a ½ šálky mletých mandlí
3 šálky (2 plechovky) krémového kokosového mlieka
¼ šálky agáve sirup
½ šálky panenského kokosového oleja
1 šálka mrazených malín
Štipka soli a škorice

Postup:
Namočené figy po pol hodine vyberieme z vody, vysušíme a rozmixujeme na kašu. Pridáme mleté mandle, škoricu,soľ,2 lyžice kokosového oleja a dôkladne premiešame. Dno tortovej formy vystelieme papierom na pečenie, boky potrieme kokosovým olejom. Pripravenu masu rovnomerne roztlačíme na dno formy. Uhladíme lyžicou a dáme do mrazničky na 10-15min.

Kým sa korpus chladí, metličkou vymiešame kokosové mlieko s roztopeným vlažným kokosovým olejom a agáve. Pripravený krém vylejeme na korpus a dáme opäť do mrazničky.

Na panvici necháme na miernom ohni odpariť maliny, kým nevznikne hustejšia omáčka. Môžeme precediť cez sytko a použiť iba malinovú šťavu bez zrniečok. Ja som použil kopletné maliny aj so zrniečkami.

Maliny necháme trochu vychladnúť. Potom ich lyžicou nanesieme na vrch trotičky a špáratkom alebo vidličkou vytvoríme vírový vzor. Dáme na pár minút opäť vychladiť a môžeme podávať.

(Aj tento recept bude súčasťou pripravovanej knihy 🙂 )


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 1 Priemer: 5]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top