Home >> Krása,zložené >> Rakytníkový olej – vitamínová bomba nie len na zimné mesiace
Rakytníkový olej – vitamínová bomba nie len na zimné mesiace

Rakytník rešetliakový je nenápadný krík s výraznými oranžovými bobuľami, ktorý sa bežne vyskytuje napríklad aj u nás. Na prvý pohľad by nikomu z nás ani nenapadlo, že ide o unikátnu rastlinu, ktorej liečivú silu objavili už starí Tibeťania pred viac ako 2500 rokmi.

Veľkou zaujímavosťou tohto kra je fakt, že sa na liečebné účely využívajú nielen samotné plody, ale dokonca aj koreň, kvet, konáriky, semená a listy. Rakytník je typický pre vysoký obsah Vitamínu C, ktorý dosahuje až desaťnásobok hodnoty, ktorá sa bežne nájde v citrusových plodoch. Liečivé účinky tejto rastliny sú rozsiahle. Snáď najvýznamnejšie, ktoré sa rakytníku pripisujú sú, že napomáha pri trávení, stimuluje obehový systém človeka, má protirakovinové a antidepresívne účinky a napomáha pri liečbe kožných ochorení.

Asi najznámejší produkt vyrobený z tejto rastliny je tmavooranžový olej, ktorý je za studena lisovaný z plodov a listov rakytníka. Čistý rakytníkový olej je bohatý na minerálne soli, betakarotén, kyselinu listovú a iné organické a esenciálne mastné kyseliny ako omega 3,6,9, a dokonca aj mastnú kyselinu omega 7, ktorá sa v prírode vyskytuje len veľmi zriedkavo. Rakytníkový olej zároveň obsahuje širokú škálu prírodných vitamínov, a to Vitamín A, B1, B2, B6, D, E, F, K a P. Skvelé liečivé vlastnosti rakytníkového oleja súvisia aj zo skutočnosťou, že látky v ňom obsiahnuté navzájom svoj účinok podporujú, čím ho zákonite aj znásobujú.

Rakytníkový olej pôsobí pre našu pleť ako stimulátor, ktorý regeneruje unavenú a “poškodenú” pokožku. Na pleť pôsobí antisepticky, a práve preto sa využíva hlavne pri liečbe a prevencií rôznych kožných ochorení. Zároveň napomáha pri akútnych popáleninách a omrzlinách a vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam sa používa aj po opaľovaní. Vysoký obsah Vitamínu C napomáha pri tvorbe kolagénu a na ochranu kože pred voľnými radikálmi, Vitamín E zase našu pleť udržuje zdravú a mladistvú.
fotka 2
Nemecká certifikovaná prírodná kozmetika Pure Elements ponúka vo svojom produktovom portfóliu výživné Bio pleťové mlieko s rakytníkovým olejom, ktoré pleť po celom dni očistí od nečistôt jemne, šetrne a hlavne jej dodá vláčnosť a potrebné vitamíny. Okrem cenného rakytníkového oleja obsahuje aj mandľový olej, bambucké maslo a prírodný Vitamín E. Jedinečný produkt so skvelým renceziam je práve teraz v eshope www.bio-kozmetika.sk za zľavnenú cenu!

Autor: Ivana Hrušková
www.bio-kozmetika.sk
Foto zdroj: archív bio-kozmetika.sk


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 0 Priemer: 0]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top