Home >> Krása,zložené >> Prírodné umývanie zubov? Vieme ako na to
Prírodné umývanie zubov? Vieme ako na to

Máte pocit, že pre zdravie svojich zubov robíte maximum? Možno sa mýlite. Pretože čistiť zuby si môžete aj zdravšie. Bez použitia klasických (často škodlivých) zubných pást a s pomocou prírody! Prezradíme vám, ako môžete svoje zuby čistiť výlučne prírodne.

Použite ekologickú drevenú zubnú kefku

Čo poviete, nie je tých plastov v našich životoch a všade okolo nás už naozaj dosť? Prečo ich teda používať každý deň ešte aj pri čistení zubov? Možno ste si to doteraz ani neuvedomili, no plastové zubné kefky obsahujú množstvo nežiaducich a najmä pre deti nebezpečných zložiek. Medzi ne patria ftaláty, ktoré dodávajú plastom ohybnosť a Bisfenol A, ktorý sa používa nielen pri výrobe zubných kefiek, ale dokonca aj dojčenských fliaš!

A aké negatívne účinky tieto látky majú? Podľa rôznych výskumov pôsobia ftaláty negatívne na pečeň a obličky a u dospievajúcich chlapcov môžu dokonca spôsobiť problémy s plodnosťou. Bisfenol A má zas negatívny vplyv na imunitný systém človeka. Samozrejme, k nežiaducim účinkom dochádza pri dlhodobom vystavovaní človeka týmto látkam. No povedzme si pravdu, plasty a škodlivé látky v nich, na nás číhajú na každom kroku. Preto je vhodné aspoň pri čistení zubov vymeniť plastovú kefku za drevenú.

Aké sú jej výhody?
• Dôkladne vyčistí zuby aj ďasná. Bambusové kefky spĺňajú požiadavky Svetového sympózia orálnej hygieny.
• Je 100% nezávadná a rozložiteľná. Neobsahuje spomínané nežiaduce látky.
• Je antibakteriálna a antimikrobiotická. Telo kefky je vyrobené z bambusových vlákien. Vďaka látke bambusový kun má tieto vlastnosti prirodzene.
• Má karbonizovaný povrch. To znamená, že je vodeodolná a má tak dlhú životnosť.
• Má mäkké štetinky. Tie sú takisto biologicky rozložiteľné a zaručujú dokonalé, ale zároveň jemné vyčistenie zubov.

Bambusová ekologická kefka sa nielen vyrovná, ale v mnohom aj prekoná klasické plastové zubné kefky. A k prírodnej kefke patrí aj prírodná zubná pasta.

Vyrobte si zdravú zubnú pastu doma

teeth-1652976_1920
Použitím domácej zubnej pasty sa takisto vyhnete mnohým nezdravým prísadám, ktoré klasické pasty obsahujú. Nenájdete v nej totiž fluorid, triclosan, či laureth sulfát sodný. Jej výroba je veľmi jednoduchá a budete k nej potrebovať len zopár ingrediencií. Základom je kokosový olej. Ten zuby vyčistí a prispieva k ich bieleniu.

Pridajte rovnaký diel sódy bikarbóny, ktorá takisto prispieva k bieleniu chrupu. Do zmesi vmiešajte bentonítový íl, ktorý má čistiacu funkciu a dodá paste vhodnú konzistenciu.

Ak chcete, pridať môžete aj esenciálne oleje. Napríklad tea tree olej pôsobí antibakteriálne, pomarančový olej zas prispeje k lepšej chuti pasty a má antiseptické účinky alebo olej eukalyptus, ktorý má protizápalové a protiplesňové účinky. Ingrediencie jednoducho zmiešate a skladujte v uzatvárateľnej nádobe. Používajte ako klasickú zubnú pastu.

Vďaka takémuto prírodnému čisteniu zubov máte istotu, že si do úst nevkladáte nič nezdravé a škodlivé. Naopak, ingrediencie domácej zubnej pasty sú zdraviu prospešné. Navyše, vyhnete sa používaniu všadeprítomných plastov.

Autor: Bionatural
Foto: Pixabay.com


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 1 Priemer: 2]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top