Home >> Rodina >> Preč s menštruačnými bolesťami
Preč s menštruačnými bolesťami

Táto čisto ženská záležitosť vie poriadne strpčiť pár dní každý mesiac. Menštruačnými bolesťami trpí každá piata žena. Na vine sú prostaglandíny, hormóny ktoré spôsobujú sťahovanie svalstva maternice. Dôležité sú práve preto, aby sa odlúčila hrubá výstelka sliznice maternice a krvou sa dostala z tela von.

No okrem klasických bolestí v podbrušku sa môžu pridružiť aj iné ťažkosti: nevoľnosť, migréna, tráviace ťažkosti, nechutenstvo, bolesti krížov a v niektorých prípadoch aj omdlievanie. Mnoho žien preto každý mesiac siaha po analgetikách, ktoré však pravidelným užívaním strácajú svoj účinok. Sú však aj iné možnosti ako sa zbaviť ťažkostí spojených s menštruáciou.

Teplo

Najúčinnejší prostriedok ako zmierniť nepríjemné bolesti podruška či krížov. Jednoducho naplňte termofor horúcou vodou a priložte na bolestivé miesta. Pomôže aj tzv. suché teplo. Do vrecúška nasypte fazuľu alebo iné strukoviny, či čerešňové kôstky a nahrejte v mikrovlnke.

Bazalka

Pripravte si čaj z čerstvej bylinky a vypite. Bazalka má podobné účinky ako analgetiká.
basil-583816_1280

Bylinkové čaje

Alchemilka obyčajná, nátržník husí, materina dúška, levanduľa lekárska, medovka lekárska, majorán záhradný, myší chvostík, šalvia lekárska, mäta prieporná a iné pomáhajú zmierniť bolesti.

Škorica

Má protizápalové a uvoľňujúce účinky. Jednoducho ju pridajte do mlieka s medom a vypite

Fenikel

Stačí ak 3 dni pred menštruáciou začnete piť odvar z 1 lyžičky feniklu, ktorý uvoľňuje stiahnuté svaly, ktoré spôsobujú kŕče.
wild-fennel-963654_1920

Vitamíny

Pred menštruáciou zvýšte príjem horčíka, železa, vápnika a vitamínu B6.

Joga

Tento cvik sa volá zajac. Kľaknite si a oprite sa o päty. Čelom sa dotknite podlahy a ruky vystrite pred seba. So zatvorenými očami vydržte kým bolesť ustúpi.


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 0 Priemer: 0]

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top