Home >> Jedlo,Reklamné články >> Poctivé biopotraviny zo špaldy sa pestujú na myjavských kopaniciach
Poctivé biopotraviny zo špaldy sa pestujú na myjavských kopaniciach

Nebola nikdy umelo šľachtená. Je ľahšie stráviteľná než ostatné obilniny a pri jej konzumácii sa tuk v tele neukladá tak intenzívne. Má vysoký obsah vlákniny (8,8%), ktorá podporuje trávenie a prečisťuje. Špalda sa stáva znovuobjavenou „popoluškou“ obilnín a záujem o ňu stúpa. U nás rastie na úrodných myjavských kopaniciach, kde ju s láskou pestuje slovenská spoločnosť BIOMILA. Snaží sa tak o prinavrátenie tradičných špaldových jedál a poctivého stravovania do slovenských rodín.

Špaldu by sme mohli pokojne nazvať superpotravinou. Obsahuje veľké množstvo cenných látok, najmä bielkovín (17%), ktoré majú významnú nutričnú hodnotu. Zaujímavé je, že bielkovina objavujúca sa v špalde má iné zloženie aminokyselín ako bielkovina bežnej pšenice. Tuk, ktorý obsahuje (2,5%) má priaznivé zloženie mastných kyselín. Špalda je bohatá na vitamíny skupiny B, vitamíny A a E a minerálne látky (fosfor, draslík, horčík, vápnik, zinok). Jej vysoký obsah lepku dodáva pečivu dlhotrvajúcu čerstvosť a šťavnatosť. Špalda pozitívne stimuluje imunitný systém.
rsz_img_0160_-_kópia

Jemná chuť špaldy, pripomínajúca oriešky, osvieži chuťové bunky a prebudí vašu myseľ.
Špaldové zrnko je v klase obalené dvojitou plevou a je preto lepšie chránené voči vonkajším vplyvom znečisteného životného prostredia. Preto je ako stvorená pre pestovanie v ekologickej poľnohospodárskej výrobe. Najväčším výrobcom špaldových výrobkov na Slovensku je spoločnosť BIOMILA. Produkuje biopotraviny plné prírody, bez chemických prísad a konzervačných látok. Postavila vlastnú cestovináreň, v ktorej vyrába len tie najchutnejšie domáce, celozrnné cestoviny. V ovocných sadoch oberajú tie najsladšie jablká. Do svojich biočajov ručne zberajú a sušia voňavé liečivé bylinky.

Výrobky značky BIOMILA pravidelne získavajú významné ocenenie Biopotravina roka. Posledným úspechom je prestížna značka kvality SK Gold 2016, ktorá sa udeľuje výrobkom nadštandardnej kvality. Celkom ju dostalo až sedem bioproduktov BIOMILA.
rsz_01
Začiatkom roka 2016 spoločnosť uviedla novú líniu produktov BIOMILA Klasik. Je to nová rada potravín, ktorá nemá bio základ a certifikáciu. Uspokojí každého spotrebiteľa, ktorý túži po klasických potravinách s kvalitatívne vyššími parametrami a priateľskou cenou.
BIOMILA prináša špičkové slovenské potraviny, ktoré podporujú zdravie celej vašej rodiny. Nájdete vo vašom obchode alebo na www.biomila.sk

Autor: BIOMILA


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 1 Priemer: 5]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top