Home >> Domáci maznáčik,zložené >> Občas aj pes potrebuje svojho psychológa
Občas aj pes potrebuje svojho psychológa

Na svete je veľmi veľa ľudí, ktorí si zadovážili psa a potom o neho jednoducho stratili záujem. Dôvodov môže byť niekoľko. Dieťa chcelo psíka pod stromček, no po týždni a prvotnej radosti sa mu už nemal kto venovať. Ďalší scenár je, že si niekto kúpi psa, lebo sa cíti sám, avšak neskôr si nájde partnera a pes je zrazu bokom. Ale ten najčastejší dôvod, prečo sa ľudia zbavujú svojich psích spoločníkov je ten, že ich nezvládajú.

Pes doma ničí nábytok, vykráda odpadkový kôš, dokonca kradne jedlo z taniera. Každodenné venčenie je nočná mora. Je agresívny ako na členov rodiny, tak aj na okoloidúcich, o iných psoch nehovoriac. Alebo je naopak taký plachý, že sa bojí ísť von. Doma je vždy niekde zalezený, či sa dokonca strachom pocikáva. Toto všetko sú dôvody ( a je ich ešte omnoho viac ) prečo sa ľudia zbavujú svojich psov. Nemajú totiž záujem hľadať riešenie. Je jednoduchšie psa vymeniť ako s ním pracovať. Útulky a ulice sú plné opustených psov. Ich majitelia totiž netušia, že je riešenie ako pomôcť psovi a zároveň aj sebe. Stačí osloviť psychológa psov.

Psí psychológ nepomôže len vášmu psovi, ale aj vám. Ukáže vám ako správne pochopiť psa, ako ho učiť, ako vysvetliť a ukázať mu čo od neho chcete. Je potrené si uvedomiť, že výrok „aký pán, taký pes“ je pravdivý. Pes sa správa tak ako to vidí u vás. Ak ste nervák a doma sa neustále rozčuľujete, tak to pes od vás odkuká a potom to aplikuje vo svojom správaní voči iným ľuďom alebo psom. Nevie, že to nie je v poriadku, veď to vidí u vás, tak to musí byť správne. A vy potom nechápete prečo je pes agresívny a premýšľate, že sa ho zbavíte. To však nie je riešenie. Je potrené sa najprv pozrieť na seba a až potom na nevinné zviera.
dog-1224267_1920
Každý pes by mal vedieť aspoň základné povely ako sú sadni či ľahni. Nie každý to však ovláda. Chyba je opäť v majiteľovi. Sú ľudia, ktorí si myslia, že keď skríknu na psa, aby si sadol, tak on hneď poslúchne, ako by na to bol naprogramovaný už od výroby. Psovi nestačí len povedať, ale aj ukázať. To si väčšina neuvedomuje. Psí psychológ vám ukáže ako správne naučiť svojho psa základným povelom, tak aby to pochopil. Aby sa v budúcnosti nestalo, že vy budete na psa škriekať povely a ten na vás bude nechápavo pozerať. Vy sa nahneváte alebo nebodaj použijete fyzický trest. Pes vás musí rešpektovať, nie sa vás báť.

Pri výchove zvieraťa treba začať najprv u seba. Pes sa narodí ako čistý nepopísaný papier. Je len na vás čo sa doň zapíše, čo ho naučíte, koľko času naň budete mať, ako sa k nemu budete správať. U psieho psychológa sa naučíte, že šťastný pes je ten, ktorý je v blízkosti človeka, ktorý sa mu venuje, a tak sa mu odvďačí aj svojou poslušnosťou. Nie je umenie psa zahodiť, ale dokázať napraviť to čo človek sám zanedbal pri výchove. Aj za predpokladu, že vyhľadáte pomoc psychológa psov. Pes nie je hračka na hranie, ktorá keď sa pokazí, tak sa jednoducho zahodí. Je to živý tvor, ktorý chce vašu lásku, chce vám byť oddaný, chce vám robiť nie len spoločníka, ale chce byť váš najlepší priateľ. Naopak nežiada veľa, len trocha vášho času, výchovu a starostlivosť.

Preto ak si neviete rady so svojim štvornohým miláčikom, tak radšej vyhľadajte psieho psychológa. Ten sa vyzná v duši psa a určite vám pomôže. Nezahadzujte živého tvora, ktorý koniec koncov nemôže za svoju výchovu.

Foto zdroj: pixabay.com


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 1 Priemer: 5]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top