Home >> Jedlo,Reklamné články >> Nordic Foodie – Príbeh o tom, že maškrtiť sa dá aj zdravo
Nordic Foodie – Príbeh o tom, že maškrtiť sa dá aj zdravo

,,Kde nájsť zdravú maškrtu, ktorá by ale zároveň chutila našim deťom?” rozmýšľali kedysi viacerí priatelia zakladateľky značky Nordic Foodie – Petry Petö a vnukli jej tak myšlienku vyrábať práve pochúťky pre tých najmenších.

Petra sa do nápadu vrhla naplno a niekoľko rokov strávila cestovaním po Európe, kde zbierala skúsenosti mamičiek a následne testovala svoje recepty. Vznikli tak produkty, ktoré sú nielen zdravé a vysoko kvalitné, ale deťom aj skutočne chutia.

Malí slovenskí zákazníci si najviac obľúbili zeleninové hviezdičky Crunchy Foodie, ktoré sú vhodné už od 7 mesiacov. Sú to puffované chrumky vyrobené iba z čistých BIO obilnín, zeleniny a ovocia. A ničoho ďalšieho.

Drobné celozrnné hviezdičky navyše stimulujú jemné motorické zručnosti dieťatka a zároveň posilňujú koordináciu pohybov oči-ruky. A keďže sa rozpúšťajú v ústach, ani tým najmenším gurmánom nehrozí zabehnutie sústa. Sú ideálne ako zdravá a chutná desiata doma aj na cesty.
rsz_1rsz_1ingrids_sweet_treat
Po úspechu Crunchy Foodie prišla Petra s nápadom na ďalšiu zdravú maškrtu. Pre malých aj veľkých milovníkov čistej chuti ovocia vytvorila chrumkavé, mrazom sušené ovocné kúsky Sweet Treat. Tie rovnako ako aj hviezdičky, zabalila do praktických vrecúšok, aby boli vždy po ruke. Tento rad nádete v obchodoch pod hlavičkou My Friend Petra.

Sušenie mrazom (alebo lyofilizácia) je jedinečný, no zároveň prirodzený spôsob konzervovania potravín, ktorý poznali už starí Inkovia. Počas lyofilizácie je voda z jedla odparená, pričom skoro všetky vitamíny, minerály a vláknina, ktoré by boli inými spôsobmi sušenia zničené, ostanú zachované vo vnútri. Nielen, že sa tak zachová chuť čerstvej zeleniny a ovocia, ale nie sú potrebné žiadne ďalšie umelé prísady, farbivá či konzervanty.

Tento snack je určený najmä tým, ktorí sa chcú zdravo stravovať, športovcom, a keďže majú iba minimum kalórií, aj tým, čo chcú byť do leta štíhli:) Keďže neobsahujú ani lepok, mlieko či vajcia, pochutnajú si na nich aj alergici.

Naše chutné maškrty si môžete zakúpiť aj jednoducho z domu na stránkach Bioparku alebo Detskastrava.eu . Prípadne osobne v každej DM Drogerie.

Autor: Lucia Petrovičová
Nordic Foodie


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 1 Priemer: 5]

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top