Home >> Reklamné články,Životný štýl,zložené >> Navia – viac než len kozmetika
Navia – viac než len kozmetika

Milí priatelia,
vitajte vo voňavom svete Navie – kozmetiky, ktorú vyrábam z tých najkvalitnejších darov prírody.

Zdravý životný štýl a vytvorenie vlastných produktov bez zbytočných syntetických látok sa stalo mojou vášňou. Kozmetiku som začala vyrábať pre seba a svojich najbližších, a určite nie som výnimkou, keď chcem pre nás tie najkvalitnejšie produkty. Vyhýbam sa nekvalitným surovinám a rovnakú kvalitu odovzdávam aj našim zákazníkom.
Pri výrobe uprednostňujem ingrediencie z darov prírody, ktoré s našou pokožkou spolupracujú. Práve spolupráca kozmetických produktov s pokožkou je hlavným kritériom, ktoré zohľadňujem pri zostavovaní receptúry nového výrobku.

Ľudský organizmus je komplexný celok, ktorý je od vonkajšieho prostredia oddelený kožou. Koža je tak najväčším orgánom ľudského tela a má nezastupiteľnú funkciu. Každý deň naša pokožka odoláva baktériám, vírusom, či škodlivým látkam, a zároveň sa podieľa na odstraňovaní odpadových látok z tela, preto je starostlivosť o pleť nesmierne dôležitá. Kvalita pokožky je odrazom vnútorného stavu nášho tela. To, ako sa staráme o svoje telo zvnútra, kozmetikou neovplyvníme. A niekedy si kozmetické nedokonalosti privodzujeme sami používaním produktov, ktoré s pokožkou nespolupracujú a utlmujú jej prirodzené funkcie.

Moja práca však nie je založená na tradičných receptoch z pradávnych vzácnych kníh „starej matere“. Ľudové liečiteľstvo je vyhľadávané čoraz väčšou skupinou ľudí a ja som sa rozhodla prepojiť ho so skutočnými vedeckými poznatkami.
19883999_1623839554312991_2960381788957533742_n
Veda, výskum a klinické štúdie posúvajú ľudstvo stále dopredu. Mojím snom je pomôcť tomuto trendu v oblasti prírodnej kozmetiky. Rozumiem fungovaniu ľudského tela, študujem súvislosti medzi vplyvom konkrétnych chemických zlúčenín na naše zdravie a tieto poznatky pretavujem do tvorby logicky premyslených, no stále prírodných receptúr.

Od tohto postoja sa odzrkadlilo aj moje štúdium – najprv na Lekárskej fakulte a po nej inžinierske a doktorandské v oblasti chémie. Verím, že len spojením prírodnej liečivej sily a testovaných vedeckých účinkov konkrétnych látok sa dá dosiahnuť obmedzenie škodlivín v našich životoch, ktoré na nás číhajú na každom rohu – v laboratóriu, potravinách, ale i v kozmetike.

Idea prírodnej kozmetiky spolupracujúcej s naším telom ma úplne pohltila a nadchla i celú moju rodinu. Veľká podpora a zápal pre rovnakú vec nám dovoľuje nazvať Naviu nielen prácou, ale najmä vášňou.

Autor: Ing. Martina Dudová
Foto zdroj: FB Navia


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 0 Priemer: 0]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top