Home >> Domáci maznáčik >> Nakŕmte svoje zvieratka tým najlepším
Nakŕmte svoje zvieratka tým najlepším

Pre niekoho je domáce zviera ako ďalší člen rodiny. Niekto zasa chová hospodárske zvieratá, od ktorých chce, aby mu dávali zdravé potraviny plne živín a vitamínov. Preto zvieratá okrem iného potrebujú pre svoje správne fungovanie kvalitné krmivo, ktoré im bude prospievať. Na trhu existuje mnoho spôsobov ako zaručiť to najlepšie pre vaše zvieratá.

Ak doma žijete zdravo, sami pre vyhľadávate len to najlepšie, je nezmysel aby váš štvornohý člen rodiny jedával čo príde. Určite je zviera kŕmené kvalitnou stravou spokojnejšie, zdravšie, plné vitality a má dlhý, spokojný a šťastný život. A vám to dáva pocítiť.

Bio krmivá

Bio krmivá pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva, ktoré je prísne kontrolované. Pestovanie musí byť bez chémie a s rešpektom k okolitej prírode. Chov zasa vo voľnom výbehu a s dôkladnou starostlivosťou o zvieratá. Taktiež príprava samotného krmiva prebieha bez pridania akýchkoľvek syntetických látok, vitamínov a podobne. Takýmto spôsobom pestovania, chovu a prípravy si krmivo zachováva svoje vitamínové vlastnosti, je výživné, zdravé a chutné. Vhodné pre domácich maznáčikov ale aj pre hospodárske zvieratá.
pexels-photo-185941

BARF

Bones And Raw Food (kosti a surová strava)
Born Again Raw Feeders (znovuzrodená surová potrava)
Biologically Appropriate Raw Foods (biologicky vhodná surová potrava)

Áno, BARF je kŕmenie surovým mäsom, kosťami a surovou zeleninou. Je to to najlepšie čo môžete dať svojim domácim štvornohým priateľom. Presne na takýto typ stravy boli stvorené ich žalúdky. Tým, že sa suroviny nevaria, ponechávajú si všetky svoje prírodné živiny a vitamíny. Psy sú plné síl, vitality a zdravia. Určite ste počuli, že surové mäso podporuje u psa agresivitu. Je to však mýtus. Nikdy nebolo dokázané, že takto pôsobí surová strava. Práve naopak. Pes bude spokojný a šťastný so všetkým čo potrebuje.
puppy-1207816_1280

Domáca strava

Krmivo pre hospodárske zvieratá si môžete vyrobiť aj sami doma. Voľakedy nepredávali kŕmne zmesi a už vôbec nie granule. Každý správny farmári si svoje krmivo vypestovali sami, zvieratá vodili na pašu, sušili im na zimu obilie a seno. Zvieratá boli spokojné, zdravé a dávali zdravé jedlo.

Pri domácej strave a BARF dokonca ušetríte, pretože 1kg surového mäsa či kostí je oveľa lacnejšie ako 1kg granúl. Avšak ak nie ste stotožnení so surovou stravou, tak bio krmivá sú to pravé čo môžete dať svojim domácim zvieratám a tie sa vám určite patrične odvďačia. Je len na vás ako sa rozhodnete.


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 0 Priemer: 0]
Značky :

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top