Home >> Urob si sama,zložené >> Na celulitídu prírodnými peelingmi a domácimi zábalmi
Na celulitídu prírodnými peelingmi a domácimi zábalmi

Ako sme o celulitíde už písali, trpí ňou 90% žien. Určite sa jej aj vy túžite zbaviť. Okrem už spomínaného, vám prinášame niekoľko prírodných peelingov a domácich zábalov ako si dopomôcť ku krásnej hladkej pokožke v problémových partiách.

Prírodné peelingy

1. Možno ste o tom ani nevedeli, ale ku krásnej pokožke vám dopomôžu aj zvyšky kávy alebo sypaného čaju. Po vypití obľúbeného nápoja zmiešajte zvyšky s 2 lyžicami olivového oleja a 2 lyžicami hrubej morskej soli. Zmesou poriadne premasírujte problémové partie a nechajte chvíľu pôsobiť, následne opláchnite. Káva alebo čaj pokožku krásne vypnú, soľ ju prekrví a olej dodá vitamíny a hydratáciu.

2. Ďalší spôsob je znova z kávovej usadeniny, tentokrát zmiešanej s kokosovým olejom a lyžičkou mletej škorice. Zmesou masírujte problémové partie a opláchnite. Používajte raz týždenne.

3. Skúsiť môžete aj jednoduchý peeling iba z dvoch surovín. Zmiešajte hnedý cukor s olivovým alebo kokosovým olejom na kašičku a ňou si pomasírujte časti tela, ktoré potrebujete. Tu cukor pôsobí podobne ako v predošlom recepte hrubá soľ a olej opäť hydratuje a dodáva vitamíny.
brown-sugar-1048255_1920
4. Inou možnosťou je aj peeling z ovsených vločiek. Hrsť ovsených vločiek zmiešajte s hnedým cukrom a medom na kašu a touto zmesou si masírujte problémové partie a opláchnite. Nezabudnite peeling aplikovať raz, maximálne 2-krát za týždeň. Nie viac, aby ste si zbytočne neopotrebovali pokožku a nenarobili viac škody ako osohu.

Domáce zábaly

1. Pre niekoho to možno bude škoda alebo zbytočné plytvanie, no čokoládový zábal skutočne pomáha redukovať celulitídu a je bohatý na vitamíny a minerály. Kvalitnú horkú čokoládu roztopte vo vodnom kúpeli, nechajte vychladnúť na prijateľnú teplotu a následne naneste na problémové partie. Zabaľte do potravinárskej fólie a uteráka a nechajte pôsobiť trištvrte hodiny. Potom pokožku umyte.

2. Inou možnosťou je škoricový zábal. Škorica prekrvuje pokožku a rozpúšťa tuky. Zmiešajte 5 lyžíc škorice s dvoma bielymi jogurtami a naneste na pokožku. Zabaľte do fólie a nechajte pôsobiť pol hodiny. Potom umyte. Tento zábal opakujte 2-krát týždenne.
cinnamon-2321116_1920
3. Dobrými pomocníkmi v boli proti celulitíde sú aj esenciálne oleje. Do olivového alebo mandľového oleja pridajte škoricový, grapefruitový alebo citrusový esenciálny olej. Zmesou natrite pokožku a zabaľte do fólie. Nechajte pôsobiť pol hodiny a umyte.


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 0 Priemer: 0]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top