Home >> Krása,zložené >> Lotosový kvet – symbol harmónie a šťastia
Lotosový kvet – symbol harmónie a šťastia

Lotosový kvet je jeden z najstarších symbolov našej planéty. Má hrubé korene, veľké okrúhle listy a biele, ružové, žlté či modré kvety. Staroveké egyptské mýty ho považovali za prvú rastlinu na Zemi. Je symbolom znovuzrodenia, krásy, života, šťastia, čistoty a duchovnosti. Patrí k najuctievanejším a najposvätnejším kvetom našej planéty. Lotos symbolicky vyrastá z bahna- kalnej vody, čo vo Feng Shui znamená úspešné zdolanie prekážok a premenu negatívnych energií na pozitívne. Mýty tvrdia, že ak položíte lotos „do srdca“ vášho domova alebo kancelárie pritiahnete si tým bohatstvo, rastúci príjem, či viac zákazníkov. Poďme sa ale pozrieť na jeho súčasné využitie aj v iných oblastiach.

Výťažok z lotosu skvelým liekom

Lotos má široké spektrum pozitívnych účinkov na ľudské telo. Podľa pôvodnej čínskej medicíny kvety lotosu pomáhajú pri nízkom tlaku, zastavujú krvácanie, priaznivo pôsobia na obličky, pečeň a slezinu a pomáhajú odburávať tuky. Výťažky z lotosu sú zasa skvelým pomocníkom pri zastavení hnačky z horúčav a schladzujú organizmus. V súčasnosti sa k priaznivým účinkom lotosu pridali aj jeho protirakovinové účinky.

Upokojuje, regeneruje, a omladzuje

Lotosový kvet má svoje nezastupiteľné miesto aj v kozmetike. Kozmetický priemysel využíva okvetné lístky lotosu, jeho stonky, semená, plody, korienky aj púčiky. Aké sú vlastne zložky výťažku z tohto krásneho kvetu? Nájdete v nich látky ako lotusín, neferín, nuciferín a ďalšie telu prospešné látky.

Priaznivý vplyv na pokožku má bezpochyby aj škrob, ktorý upokojuje podráždenie, začervenanie a zápal. Aminokyseliny sú zasa zodpovedné za regeneráciu buniek, lipidy dôležité pre podporu bunkových membrán a vitamín C urýchľuje hojenie rán. Extrakt z bieleho lotosového kvetu má upokojujúce, protizápalové, antioxidačné a regeneračné účinky.
Nemecká certifikovaná bio kozmetika Pure Elements ponúka tento liečivý zázrak v kombinácii s troma typmi kyseliny hyalurónovej v sérii Anti Age, a to konkrétne v týchto produktoch – Bio Hyaluron pleťový denný krém, Bio Hyaluron pleťový nočný krém, Bio Hyaluron pleťová masku, Bio Hyaluron pleťové sérum a Bio Hyaluron očný krém.

Okrem výnimočného výťažku z lotosového kvetu a spomínanej kyseliny hyalurónovej je luxusná rada Anti-age obohatená aj o skvelé prísady ako je bambucké maslo, mandľový olej, prírodný vitamín E, maslo capuacu, vosk carnauba, domáci olivový olej a iné. Krémy, maska a sérum tejto rady sú určené na starostlivosť o náročnú pokožku, ktorú krásne rozžiari a séria týchto produktov priaznivo pôsobí na vyhladenie vrások a revitalizáciu pokožky tváre a dekoltu. Hyalurónové kyseliny rôznych reťazcov poskytujú okamžitý vizuálny efekt a majú taktiež veľmi výrazný vplyv na regeneráciu pokožky. Všetky tri produkty obsahujú horské krýštály Edelstein na podporu energie Vašej pokožky.
Takže dámy neváhajte a pustite sa do boja proti vráskam s touto úžasnou Anti Age radou. A vy páni, myslite na svoje milované „polovičky“ a rozmaznajte ich tento rok troškou lotosového luxusu v bio kvalite.

Autor: Ivana Hrušková, Klaudia Schloszmannová
Foto: archív Ivana Hrušková


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 1 Priemer: 5]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top