Home >> Krása,Reklamné články >> Kozmetika ničí naše zdravie
Kozmetika ničí naše zdravie

Viete, ktorý je najväčší orgán ľudského tela? Je ním naša koža.

Bolo dokázané, že až 60% látok, ktoré obsahujú kozmetické produkty sa kožou absorbujú do organizmu. Veď ako inak si vysvetlíte účinok nikotínových či antikoncepčných náplastí? Výber kozmetiky môže zásadne ovplyvniť naše zdravie. Denne si na kožu prostredníctvom kozmetiky nanášame látky, ktoré môžu byť nebezpečné. Spoliehame sa, že všetky produkty musia prejsť dôkladnou a prísnou kontrolou pred tým, než sa vôbec objavia v predajniach.

Ako je potom možné, že sa v EÚ dostane na pulty nebezpečná kozmetika? Odpoveď je jednoduchá. Aby bola nejaká zložka kozmetiky celoplošne zakázaná, je potrebný nezávislý vedecký výskum. Na to, aby bola seriózne dokázaná toxicita nejakej zložky, je často potrebný niekoľkoročný výskum a testovanie. Výsledok nemusí byť dostačujúci na zákaz používania látky. Určí sa hranica, ktorá je prípustná a naše telá sa môžu legálne pomaly zamorovať. Bez kozmetiky si už nedokážeme predstaviť deň. A je tu ešte niečo. Tlak kozmetických firiem. Koľko výrobkov by muselo zaniknúť, keby sa úplne zakázalo, povedzme, používanie hliníka v kozmetike?

Áno, hliníka a to hovoríme o prípravkoch každodennej spotreby. Alumíniový (hliníkový) prášok, Aluminium zirconium – často hlavná zložka tieňov, špirál a ceruziek na oči, leskov na pery, lakov na nechty, deodorantov a antiperspirantov. Hliník môže spôsobiť rakovinu, alergie, vývojové poruchy, negatívne vplýva na funkčnosť orgánov.
Ďalšími škodlivými látkami sú BHA (butylhydroxyanizol) aDMDM hydantoín, konzervačné látky, ktoré sa na stupnici nebezpečných látok v kozmetike umiestnili na 9. a 10. mieste (v 10 miestnej stupnici).
DMDM hydantoín – konzervačná látka, na stupni rizikovosti obsadila 9. priečku.
PEG – polyetylén glykolu – rozpúšťadlo. Najnebezpečnejší je v podobe PEG-8 a PEG-4 laurát/laurate ako polyetylénglykol ester kyseliny laurovej, najčastejší sa vyskytuje v podobe PEG-100 a PEG-40 stearát, ako ester kyseliny stearátovej.
Parabén – najnebezpečnejšie varianty sú propyl-parabén, butyl-parabén, metyl-parabén, etyl-parabén, izobutyl-parabén.
Parfum/Fragrance (vôňa) – tento výraz na výrobkoch reprezentuje širokú skupinu chemikálií, ktorého zloženie podlieha výrobnému tajomstvu. Najnebezpečnejším a zároveň bežne používaným je dietylftalát (DEP) narušuje obrannú schopnosť pokožky a môže poškodiť DNA v spermiách mužov. Poškodenie môže viesť k neplodnosti, potratom a dokonca k vrodeným poruchám a rakovinovým ochoreniam u ešte nenarodených detí. EÚ výrazne obmedzila používanie ftalátov v kozmetike (program REACH, 1371 zakázaných látok), často sú však súčasťou kozmetiky pochádzajúcej z krajín východnej Európy, Ázie či USA, ktoré majú iné smernice.
boho
Ak sa chcete vyhnúť rizikám „chemickej“ kozmetiky, výbornou alternatívou je prírodná, najlepšie BIO kozmetika. V jej zložení nenájdete ropné produkty ako napr. parafín či vazelínu, rôzne umelé emulgátory, farbivá či parfumy. Pri ich výrobe sa v žiadnom prípade nepoužívajú ani látky získané genetickou manipuláciou. Prírodné kozmetické výrobky pozostávajú z rozličných rastlinných olejov, obsahujú extrakty z liečivých byliniek a vôňu im dodávajú éterické oleje. Ak obsahujú farbivá, tak len na prírodnej báze. Niektoré produkty prírodnej kozmetiky majú v zložení aj malé množstvo emulgátorov či tenzidov, tie však musia byť vyrobené schváleným postupom a z povolených látok (napr. včelí vosk, lanolín, lecitín, atď.). Na konzervovanie, ak je to potrebné, sa môžu použiť niektoré povolené konzervačné látky, napr. kyselina benzoová.

S prírodnou kozmetikou máte istotu, že svoju pokožku, vlasy a v konečnom dôsledku celé telo nezaťažujete rozličnými syntetickými látkami. Zložky použité v prípravkoch sú pleti bližšie než syntetické chemické látky a vyznačujú sa schopnosťou pokožku prirodzeným spôsobom vyživovať, regenerovať či dokonca liečiť.
Prírodná kozmetika sa stala hlavným trendom posledných rokov. Rastúce povedomie, že sme zodpovední za svet, v ktorom žijeme, a oprávnené obavy o vlastné zdravie vedú k čoraz väčšiemu dopytu po čisto prírodných kozmetických prípravkoch.

Naša firma, Good Nature, sa pripája k posolstvu prírodnej kozmetiky a prinášame Vám BIO dekoratívnu kozmetiku BO.HO.

Značka BO.HO Green Make-up pochádza z Francúzka a dokazuje, že je možné vyrobiť kozmetické produkty i bez použitia chémie z čisto prírodných ingrediencií! Ponúka kompletný rad prírodnej a ekologickej dekoratívnej kozmetiky zameranej na oči, nechty, pery a pleť.
Pre zvýraznenie prirodzenej krásy očí môžete použiť ceruzku na oči, ktorá zvýrazní ich tvar, špirálu, ktorá jedinečným spôsobom dodá objem a dĺžku vašim riasam, alebo očné tiene, ktoré dodajú vašim očiam rozžiarený či hlboký pohľad. Prípravky od značky Bo.ho sú k očiam veľmi šetrné, obsahujú prírodné ingrediencie, ktoré sú vhodné i pre citlivé oči a nositeľky kontaktných šošoviek.
Osez le naturel avec BoHo Green Make-up
Plné, jemné a krásne šťavnaté pery sú príťažlivou vizitkou každej ženy. Rúže od značky Bo.ho majú šetrné prírodné zloženie, ktoré pery hĺbkovo hydratuje, spevňuje a posilňuje ich obranyschopnosť. Jemná textúra rúžu dodáva perám výživu, potrebnú hydratáciu, spoľahlivú ochranu a dokonalé zvýraznenie.
Aby pleť nebola príliš zaťažovaná, je ideálne používať prírodné líčenie. Na zdokonalenie pleti môžete použiť korektor a šetrný make-up od značky Bo.ho. Všetky kozmetické prípravky majú prírodné zloženie, ktoré sa o pleť jemne starajú a navyše ju nádherne zdokonalia. Prírodný púder je špeciálnou kozmetickou bodkou, ktorá neobsahuje žiadne zaťažujúce alebo dráždivé látky a dodá pleti zamatovú jemnosť.

Široká farebná škála lakov na nechty dodá vašim nechtom pevnosť, lesk a moderný vzhľad. Vďaka svojmu unikátnemu zloženiu nechty vyživujú, hydratujú a celkovo zdokonaľujú. Neobsahujú žiadne živočíšne zložky, a sú preto vhodné i pre vegánov. Rýchloschnúce laky ponúkajú perfektné krytie, ktoré zvýrazní krásu a zdravý vzhľad vašich nechtov.
Ponuka Bo.ho je vyrábaná vždy v súlade s prírodou a dodržuje svoj záväzok – vyrábať kvalitné produkty. Výrobky pre krásu a komfort vyvíja pre značku Bo.ho Green tým odborníkov z oblasti mikrobiológie, toxikológie, biochémie a dermatológie.

Produkty nie sú testované na zvieratách, väčšina je vhodná aj pre vegánov a certifikát Cosmebio zaručuje, že splnila prísne požiadavky na ekologicky kontrolované kozmetické výrobky.

Autor: Good Nature


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 1 Priemer: 5]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top