Home >> Krása,zložené >> Kedy je „éčko“ naozaj zdravé?
Kedy je „éčko“ naozaj zdravé?

Aj napriek tomu, že je bezpochyby pravda, že ľudská krása pramení zvnútra, je v dnešnom svete rovnako dôležité starať sa aj o tú „vonkajšiu“. Čoraz častejšie sa kladie dôraz na to, aby táto starostlivosť bola šetrná nielen k nášmu telu a pleti, ale aj k životnému prostrediu a zvieratám, čo by mal byť aj jeden z pilierov našej spoločenskej zodpovednosti. Práve preto si dnes povieme niečo o Vitamíne E vďaka ktorému je prírodná starostlivosť o pleť naozaj dostupná pre každého z nás.

„Éčko“ naše každodenné

Vitamín E, často označovaný aj ako „éčko“ (nie, teraz nemáme na mysli syntetické emulgátory v potravinách, ktoré určite prínosom pre naše zdravie nie sú) má okrem skvelých účinkou na našu pleť aj významné účinky pri liečbe rôznych ochorení a mal by byť dôležitým prvkom pri snahe o vyváženú stravu človeka v každom veku. Hlavným faktom o ňom je, že patrí medzi vitamíny rozpustné v tukoch a aj napriek tomu, že ho naše telo veľmi potrebuje, si ho nedokáže vytvoriť svojpomocne. Práve preto ho musíme telu dodávať vo forme živín, ktoré su obsiahnuté v potrave. Vitamín E nájdeme napríklad v orechoch, rastlinných olejoch, semenách, strukovinách, pšeničných klíčkoch, zelenine, mlieku, vajciach a v mäse. Vitamín E je nielen prírodný antioxidant, ale aj výborný prírodný konzervant. V kozmetike sa pridáva do všetkých prípravkov, pretože predlžuje ich trvanlivosť a bráni ich žltnutiu. To, či sa v produkte, ktorý ste si kúpili nachádza prírodný alebo syntetický Vitamín E, rozlíšite jednoducho podľa názvu. Prírodná forma sa označuje ako d-alfa-tokoferol, umelá ako dl-alfa-tokoferol. Prírodné konzervanty sú zdravou alternatívou k syntetickým konzervantom a bezpochyby sú pre našu pleť vhodnejšou voľbou.
Vitamín E- jedlo
Veľa ľudí používa Vitamín E na liečbu a prevenciu srdcovo-cievnych ochorení, pri liečbe cukrovky, Alzheimerovej choroby, či ako prevenciu proti vzniku rakoviny, na podporu metabolizmu, imunitného systému, či na udržiavanie si zdravého zraku. Toto je len pár benefitov, ktoré si tento vitamín pripisuje na svoje konto. Okrem nich sa však preukázali aj skvelé pozitívne účinky na pokožku a naše vlasy. V súvislosti so starostlivosťou o pleť sú významné najmä jeho antioxidačné vlastnosti, ktoré prispievajú k spomaleniu procesov, ktoré poškodzujú bunky a zároveň podporujú tvorbu kolagénu, ktorý zodpovedá za elasticitu kože. Zamedzením vzniku vrások pokožku nielen omladzuje, ale aj dostatočne hydratuje a zjemňuje, čo je jeden z dôvodou prečo ho výrobcovia s obľubou pridávajú do kozmetických prípravkov. Ak trpíte akné, kožnými problémami, či predmenštruačným syndrómom, mali by ste zvýšiť príjem potravín bohatých na Vitamín E. Pridaný do hojivých mastí alebo krémov spolu s olivovým olejom napomáha rýchlejšiemu hojeniu poranení a taktiež ochraňuje pokožku pred ultrafialovým žiarením. A prečo sa tak často nachádza v zložení kozmetických produktov? Pretože v kombinácii s inými antioxidantmi pracuje jednoducho perfektne. V pleťových alebo telových krémoch, mliekach či dekoratívnej kozmetike, svoje uplatnenie nájde skrátka všade. Vrásky, suchá pokožka okolo nechtov, pigmentové škvrny, strie, suché končeky vlasov, tak proti tomuto všetkému s pomocou Vitamínu E dokážete úspešne bojovať.
Zen garden

Vitamíny, zdravie, krása a energie v jednom balení

Vitamín E je jednoducho vitamín, ktorému rozhodne treba venovať pozornosť nielen pri výbere vhodnej stravy, ale aj pri pleťovej a vlasovej starostlivosti. Na trhu je množstvo značiek prírodnej kozmetiky a dnešný spotrebiteľ si má naozaj z čoho vyberať. Ak ste však náročný na kvalitu a zloženie prírodnej kozmetiky Vám nie je ľahostajné, siahnite po niečom, čomu môžete bezvýhradne dôverovať. Nemci boli vždy preborníci v kvalite, a tak nám aj v tejto oblasti ponúkajú certifikovanú prírodnu kozmetiku značky Pure Elements.
Výrobca bio kozmetiky Pure Elements vylúčil akékoľvek syntetické konzervaty, ktoré nahradil práve spomínaným Vitamínom E. Ingrediencie, ako aj výrobné postupy spĺňajú nielen striktné reguly certifikácie, ale sú v čo možno najvyššej miere produkované v kvalite kbA. Svojím zložením sú vhodné aj pre tak náročnú klientelu, akou sú vegáni a čo je najväčším bonusom- v každom produkte bio kozmetiky Pure Elements (okrem detskej rady) je ukrytý aj prírodný kryštáľ (Edelstein), o ktorom sa traduje, že pleti dodá stratenú energiu!

Autor: Ivana Hrušková, Klaudia Schloszmannová
Foto: archív Pure Elements


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 3 Priemer: 3.7]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top