Home >> Zdravie >> Keď útočí chrípka
Keď útočí chrípka

Chladné počasie so sebou často prináša aj chrípku. Lekára navštívite zbytočne. Najlepšie a najjednoduchšie sa jej zbavíte poctivým ležaním v posteli a utlmovaním sprievodných prejavov ako sú horúčka či bolesti svalov. Na to máme prírodné recepty, ktoré vám určite pomôžu.

Chrípkový vírus je mimoriadne rýchly. Obdobie od preniknutia vírusu do organizmu, až do objavenia prvých príznakov, je 18 až 72 hodín, čo je veľmi krátka doba. Ak ho chytíte, môžete ho hneď šíriť ďalej, napriek tomu, že ešte nemáte žiadne príznaky. Šíri sa najmä pri kašli a kýchaní, alebo aj pri bežnom rozhovore. V takom prípade ochorejú do niekoľkých hodín všetci členovia vašej rodiny.
Najdôležitejšie je chrípku vyležať v posteli. Mnoho ľudí sa nadopuje farmaceutikami na zrážanie horúčky, proti bolesti hlavy či hrdla a idú do práce. Neuvedomujú si však, že chrípku šíria ďalej a svoj oslabený organizmus vystavujú nebezpečenstvu v podobe baktérií, ktoré číhajú na každom kroku.
caj s citronom a zazvorom

Recepty, ktoré pomôžu

• Klinček s 1/4 lyžičky mletého zázvoru a štipkou mletej škorice, pridajte do pol litra vriacej vody a primiešajte dve lyžice medu. Klinček pôsobí ako antiseptikum, zázvor a škorica majú protizápalové účinky.

• Na začínajúcu chrípku vám pomôže čaj, v ktorom sú 2 lyžice bazového kvetu a šípok, lyžica medovky a materinej dúšky. Všetko zalejte vriacou vodou a nechajte lúhovať 15 minút. Pridajte čerstvú pomarančovú šťavu.

• Koreň chrenu najemno nastrúhajte a zmiešajte 1:1 s medom. Zmes užívajte po lyžičkách tri až sedemkrát denne.

• Pri rozvinutej chrípke pomôže čaj so škoricou, medom a mliekom. Výborne uvoľňuje zahlienený krk a na sliznicu pôsobí antibakteriálne.
škorica
• Do látky či gázy nakrájajte nadrobno jednu väčšiu cibuľu a dajte na noc blízko postele. Výpary z pôsobia ako prírodné antibiotikum a uvoľňujú nos.

• Nahriaty olivový olej si natrite na krk alebo na oblasť priedušiek, priložte mikroténový sáčok a naň ešte uterák. Opakujte to aspoň trikrát denne a pocítite úľavu. Ak sa vám v prieduškách udržiava hlien a neviete sa ho zaviť, urobte si zmes postrúhanej čiernej reďkovky a zmiešajte ju s medom. Nechajte deň odležať a potom jedzte po jednej lyžici vždy pred jedlom.

Pri chrípkových stavoch nezabúdajte na dostatočný príjem tekutín!


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 0 Priemer: 0]
Značky :

autor

Šéfredaktorka, ktorá má rada prírodný životný štýl a preto sa rozhodla venovať sa tomuto magazínu. Jej hlavným posolstvom je šíriť osvetu ľudskej prirodzenosti a života v súlade s prírodou. Vo svojom voľnom čase rada číta oddychovú literatúru a spí. *

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top