Home >> Zdravie,zložené >> Homeopatia a liečba psychických ochorení
Homeopatia a liečba psychických ochorení

Homeopatia vníma podstatu choroby na energetickej alebo psychickej úrovni, ako narušenie životnej sily.
Psychické problémy a choroby nie sú ničím neobvyklým či zriedkavým.

Človek trpiaci takýmto ochorením sa môže cítiť neistý, nešťastný, ohromený, znecitlivený alebo vystrašený neželanými pocitmi, emóciami alebo zážitkami. Dochádza k chorobným zmenám v pocitoch, myslení, správaní, je narušená výkonnosť v práci alebo v škole a v medziľudských vzťahoch. Tieto zmeny sa často prejavujú aj na telesnej úrovni.

Zjednodušene by sme ich mohli rozdeliť na niekoľko kategórií:

Poruchy osobnosti – predimenzovanie určitých osobnostných alebo psychologických charakteristík pacienta v takej miere, že mu znemožňujú bezproblémové spolunažívanie.
Poruchy citového vnímania – napríklad depresia alebo bipolárna porucha – manická depresia.
Neurózy – ide o poruchy myslenia a správania, kedy si ľudia uvedomujú realitu a sú s ňou v kontakte, napríklad panické poruchy, fóbie, obsedantno-kompulzívne poruchy, úzkosť.
Psychózy – pri týchto duševných poruchách dochádza k narušeniu vnímania reality, bývajú sprevádzané napríklad halucináciami alebo delirantnými myšlienkami. Patrí sem napríklad schizofrénia alebo paranoidné poruchy. Tieto ochorenia patria k najťažším.
Medzi ďalšie ochorenia môžeme zaradiť psychosomatické poruchy, sexuálne poruchy, poruchy príjmu potravy, nespavosť, narkolepsia a pod.

Možnosti ako sa vysporiadať s týmito problémami sú rôzne. Niekto si vyberie únik do práce, iní hľadajú riešenie v alkohole alebo sa uzavrú do seba, čím sa stav ešte viac prehĺbi. Ak je ochorenie hlboké a vážne, človek potrebuje odbornú pomoc. Homeopatia svojím jedinečným prístupom ku každému pacientovi, prináša veľa možností v liečbe psychických ochorení. Veľmi dôležitá je dôvera pacienta, ktorý pred homeopatom otvára svoje najskrytejšie pocity z hĺbky svojej duše. Povrchné symptómy a názvy diagnóz nepomôžu predpísať správny liek. Úlohou homeopata je pacienta priviesť do najhlbšej úrovne problému, do úrovne pocitov a bludov, ktoré pred blízkymi ostávajú skryté. Je to naša vnútorná pieseň. Často nestačia slová na vyjadrenie, dôležité sú gestá, mimika. Keď objavíme zdroj utrpenia, chápeme jeho ďalšie prejavy, môžeme vybrať homeopatický liek. Dôležité sú sny, ktoré človek sníva, v nich často zostáva čistý pocit, nekompenzovaný stav.
medical-1572970_1920
V mojej homeopatickej praxi sa častom stretávam s psychickými problémami u pacientov. Niektorým pomôže jeden liek, iní potrebujú častejšie konzultácie a viac predpisov. Cesta k uzdraveniu býva zložitá, ale vždy nás posúva k svetlu a pochopeniu samého seba.

Mala som možnosť liečiť jedného úžasného 10-ročného chlapca, ktorý vždy, keď pociťoval potrebu vysvetliť svoje emócie, prišiel za mnou porozprávať sa. Tento „malý“ chlapec sám dokázal rozprávať aj 2 hodiny o svojich psychických problémoch. Často sa pozoroval a pri každej malej bolesti mal strach o svoj život. Odmalička sa bál dažďa a tmy, mal večer úzkosti a z toho žalúdočné stresy a hnačky. Všetko prežíval veľmi intenzívne. Najhorší bol boj, ktorý viedol vo svojej mysli, vtedy boli strachy najhoršie. Hovorí : „Moja myseľ vedie boj medzi dobrými a zlými emóciami. Ak ráno nie som úplne prebratý a dobré emócie ešte spia a nie sú v strehu, tie zlé zaútočia, zaskočia ma a bojujem. Vtedy nemám šancu vyhrať tento boj. Som v úplnom strese. Keď sa o tom porozprávam s niekým, vtedy vyhrám bitku. Potrebujem niekoho pri sebe. Zlá emócia je stále (je to strach, zlé spomienky…) ale nie vždy zaútočí. Keď zaútočí, zavolá si na pomoc ďalšiu, vtedy nemám šancu a nezvládam to. Keď dostanem homeopatický liek, ten obalí zlú emóciu, ktorá nevie zaútočiť a zostane v pozadí. Nenapadne ma psychicky. Stres je len keď bojujú emócie medzi sebou. Vtedy sa tá zlá rozvinie ako kvet a útočí. Moja myseľ na to nie je pripravená. Nie je ľahké poraziť stres, bojujem s tým …. Som zúrivý, ak niekto nemá pravdu, nenechám ho ani dokončiť, skočím po ňom. Robím to rád. Cítim „chuť víťazstva“. Potrebujem to niekomu povedať, kto tomu rozumie. Cítim, z koho ide dobrá energia. Vám to môžem povedať, potom nebudú zlé emócie útočiť, lebo prevládajú dobré. Ste ako homeopatický liek.“
Tento chlapec mal veľký problém s bojom o prežitie. Nielen s ľuďmi v okolí, ale aj vo svojej mysli. V kolektíve je dominantný a neznáša nespravodlivosť. Ak spojíme symptómy fyzického tela ( krvácanie, jednostrannosť symptómov, averzia k tesnému oblečeniu a dotyku v oblasti krku) a psychické symptómy ( napr. komunikačné schopnosti, strach o zdravie, súťaživosť…), vyberieme liek zo skupiny hadích jedov. Chlapcovi som predpísala BUNGARUS FASCIATUS, po ktorom zmizli jeho veľké úzkosti a strach o zdravie a tiež neuróza tráviacej sústavy. O boji medzi dobrými a zlými emóciami prestal rozprávať, už to tak vôbec necíti. Behá po vonku a užíva si slnko ako každý chlapec v jeho veku. Aj napriek tomu, sa stále potrebuje utvrdiť v tom, že je zdravý.
globuli-1574436_1920
Veľmi dôležitým a často používaným homeopatickým liekom pri úzkostiach, impulzívnom správaní a nutkavých myšlienkach je ARGENTUM NITRICUM. Tento liek som úspešne použila u viacerých pacientov. Mladá žena sa sťažovala na úzkosti a strachy z čohokoľvek. Strachy zo smrti, choroby sa stupňovali a výsledkom bolo búšenie srdca, vysoký krvný tlak, vnútorné chvenie, tras rúk a tuhnutie šije. Niekoľkokrát skončila na pohotovosti. Diagnóza znela úzkostná porucha. Keď pracovala a bola v pohybe, nemyslela na nič, myšlienky ju pohltili hlavne doma. Najhoršie sa cítila v noci, budila sa so strachom celá spotená. Tento stav sprevádzala hnačka. Vždy ju takýto stav prekvapil, nebola schopná normálne fungovať. Odmalička mala strachy o všetkých, vždy myslela na to, „čo sa môže stať“. Ako dieťa sa bála konca sveta, mala predstavy a v mysli organizovala katastrofy. Cítila úzkosť vo výškach, v lietadle nebola schopná ani premýšľať. Nikdy by neskočila padákom. Potrebuje byť stále v pohybe, všetko musí urobiť rýchlo, v malých priestoroch má pocit, že sa zadusí. Vzťah k umeniu využíva pri aranžovaní. Často vybuchne, hovorí, že je protivná hlavne na tých, ktorých má najradšej. Homeopatický liek úplne vyliečil jej úzkostnú poruchu, strachy zmizli, nemá srdcové problémy, dokáže sa plnohodnotne venovať svojej práci a rodine.

Každé psychické ochorenie by mal liečiť profesionálny homeopat. Ľudská myseľ ako najjemnejšia a najcitlivejšia súčasť nášho tela je príliš zložitá. Niekedy sa po homeopatickej liečbe vynárajú rôzne pocity z minulosti, potlačené emócie, preto by mal byť takýto pacient v kontakte s terapeutom. Niektoré stavy si vyžadujú častejšiu konzultáciu, aspoň telefonickú.

Samoliečbu môžete využiť v prípade akútnych panických stavov, ktoré boli vyvolané následkom šoku alebo ohrozenia. ACONITUM NAPELLUS je výborný liek pri náhlych a intenzívnych strachoch a úzkostiach spôsobených hraničnými situáciami, násilnými alebo ohrozujúcimi udalosťami ako je zlá správa, nehoda, prírodná katastrofa. Aconitum uvoľní šok a strach do niekoľkých minút.

Na prekonanie pocitov stavu krízovej situácie sú vhodné aj Bachove kvapky Rescue remedy, ktoré priaznivo pôsobia ako prvá pomoc pri akejkoľvek nepredvídanej udalosti alebo naliehavom stave.

Homeopatia dáva nášmu životu väčšiu a zmysluplnejšiu súvislosť. Prináša nám slobodu a učí nás byť „slobodnými ako vták na oblohe“. Pomáha nám objaviť náš vnútorný svet a učí nás ísť vlastnou cestou.

www.homeopatia4u.com


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 4 Priemer: 3]
Značky

autor

2komentáre

 1. iveta majorova píše:

  Dobry den! Poprosim o pomc syn počuje hlasy je to schrizofrenia,ake homeopaticke lieky si mame vybrat.dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top