Home >> Krása >> Henna a rôzne farebné odtiene
Henna a rôzne farebné odtiene

Ako už iste viete, henna je prírodné rastlinné farbivo, ktoré sa okrem iného používa i na farbenie vlasov. Farbenie vlasov hennou má jednu podstatnú výhodu – svoje vlasy totiž nezaťažujete žiadnymi chemikáliami.

Existujú tri základné druhy henny. Červená henna známa ako Lawsonia inermis, čierna henna inak aj Lawsonia alba a bezfarebná, či neutrálna henna nazývaná Lawsonia spinoza. Vďaka ich rôznym kombináciám a pridávaním ďalších rastlinných farbív a prísad však môžete získať rôzne farebné odtiene. Ako na to?

Namiešajte si vlastný odtieň henny

Henna na vlasy sa predáva v rôznych farebných odtieňoch – od blond, cez bordovú, až po tmavo hnedú. Ako je to možné, keď existujú len tri základné druhy henny? Jednoducho pridávaním ďalších prísad. Napríklad svetlé až blond odtiene často obsahujú harmanček a tmavé zas prírodné farbivo indigo. Ak však chcete svoj odtieň upraviť alebo zvýrazniť, skúste vlastné recepty!

henna_na_vlasy

1. Na blond vlasy a zvýraznenie svetlých odtieňov. Prísadou by mal byť určite harmanček, nechtík, kvet divozelu a zálievkou zas citrónová šťava a zelený čaj.
2. Na červené alebo ryšavé vlasy. Ak chcete dosiahnuť sýto červený odtieň vlasov, vyskúšajte pridať šťavu z červenej repy, pomarančovú šťavu alebo ocot. Pre vínové, takmer až fialové odtiene dobre poslúži červené víno. Ryšavé vlasy zas získate vďaka citrónovej šťave. Na dosiahnutie ryšavých vlasov je vynikajúca aj kurkuma, ktorú však môžu používať len hnedovlásky! Blondínam sa neodporúča.
3. Na hnedé vlasy. Na dosiahnutie hnedého odtieňa je vhodné do henny pridať amla prášok, kakao, čierne korenie, škoricu alebo klinčeky. Ako zálievka je najvhodnejšia káva.
4. Na čierne vlasy. Získať čierne vlasy s hennou nebude jednoduché. Zrejme si ich budete musieť zafarbiť viac krát. Najvhodnejšie je v tomto prípade pridať tmavé farbivo indigo. Na tmavé vlasy však pomôže aj slez, šalvia a levanduľa.

bordova_henna_na_vlasy

Pamätajte, že čistá henna sfarbí vlasy vždy do červena alebo skôr do hrdzava. Pre dosiahnutie želaného odtieňa teda pridajte vhodné prísady. Ak sa Vám nechce experimentovať, kúpte si už hotový farebný odtieň henny namiešaný výrobcom.

Autor: Bionatural.sk


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 2 Priemer: 2]
Značky :

autor

Komentár

 1. jana vargova píše:

  staci smichat cistou hennu a indigo a je z toho hneda
  podle toho kolik se ho prida

  Jana

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top