Home >> Krása >> Čo robiť pre krásnu zdravú pleť?
Čo robiť pre krásnu zdravú pleť?

Určite každá žena túži po krásnej, zdravej pleti. A potrebujete k tomu menej ako si myslíte. Stačí si zapamätať pár každodenných činností, ktoré by sa pre vás mali stať rutinou a určite sa budete cítiť krásne, zdravo, ale aj sebavedome.

Aj pri takej bežnej činnosti ako je umývanie si tváre je potrené pamätať si pár zásad. Pri pleti neplatí, že horúca voda lepšie umýva. Skôr by ste si mohli uškodiť. Teplá voda totiž otvára póry a odvádza z pokožky prirodzenú hydratáciu a príliš ju vysušuje. Na ráno zvoľte radšej chladnejšiu vodu. Okrem toho, že prospejete pleti, preberie vás a naštartuje do nového dňa. Večer si doprajte vlažnú vodu, ktorá zmyje z vašej tváre všetky nečistoty a baktérie, ktoré sa na ňu počas dňa nachytali. /perlička: stretla som sa s názorom, kedy mladá žena tvrdila, že radšej na tvár používa denne 15 výrobkov konvenčnej kozmetiky preto, že vo vode z kohútika je strašne veľa chlóru. Čo dodať …

Nech máte doma akokoľvek hebký uterák, nikdy si tvár nedrhnite ani nešúchajte. Zbytočne by ste si ju podráždili. Pleť si osušte jemným prikladaním uteráka k pokožke. Vaša tvár zostane mierne vlhká, vtedy je čas na aplikáciu hydratačného krému.
pretty-2111499_1280

Vždy používajte kozmetické prípravky vhodné pre váš typ pleti. Ak náhodou neviete akú prírodnú kozmetiku zvoliť, pár typov máme pre vás TU.

Aby ste sa zavili odumretých buniek na pokožke, používajte peeling. Ten si vyrobíte aj v pohodlí domova a podľa vašich potrieb. Pár receptov nájdete TU. Dávajte však pozor na veľmi časté používanie peelingu, aby ste si skôr neuškodili. Odborníci tvrdia, že peeling, aj ten domáci, stačí aplikovať 2-3x do týždňa.

Ďalšou možnosťou ako šetrne ošetriť svoju tvár je používať pleťovú masku. Znova mám pre vás pár receptov podľa typu vašej pleti. Pri každom je napísané ako často by ste masky mali aplikovať na tvár.
Nezabudnite, že ráno je potrebné pleť hydratovať krémom s ochranným faktorom a večer zasa krémom s väčším obsahom vitamínov a minerálnych látok.


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 0 Priemer: 0]

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top