Home >> Domov,zložené >> Čo patrí k pravým vegánom?
Čo patrí k pravým vegánom?

Možno ani neviete, kde všade vo vašej domácnosti podporujete zvieraciu tyraniu. Iste ste už počuli o tom, že mnoho kozmetických produktov alebo celkovo drogériového tovaru je testovaných na zvieratách. Pochopiteľne – výrobcovia to robia preto, aby ochránili svojich spotrebiteľov pred prípadnými alergiami alebo inými nežiadúcimi účinkami.

Vegáni však s takýmito praktikami zásadne nesúhlasia. Bezcitné zabíjanie zvierat pre ich krásne kožuchy alebo kožu je nezmyselné. Postavte sa za odmietnutie postupu výroby, pri ktorom sa ubližuje zvieratám.
Mať vegánsku domácnosť znamená nevlastniť a nepoužívať veci, ktoré boli vyrobené na úkor zvieracieho utrpenia. Existuje spoločnosť Cruelty Free International, ktorá tvorí kampane pre zabránenie testovania na zvieratách. Od roku 2013 je vďaka jej činnosti zakázané predávať novú kozmetiku testovanú na zvieratách v rámci EÚ.
rally-2712259_1920
Vykonávanie krutosti na zvieratách sa však ani zďaleka netýka len kozmetiky alebo oblečenia. Prebieha napríklad aj pri výrobe kobercov. Zdanlivo neškodné využívanie vlny z oviec prichádza do rozporu s vegánskym presvedčením vzhľadom na komerčné meradlo jej spracovania. Našťastie, vyrábajú sa aj syntetické koberce, ktoré sú dnes oveľa kvalitnejšie ako v minulosti a navyše sú lacnejšie ako tie vyrobené z vlny. Za zmienku stojí aj plnenie vankúšov alebo búnd kačacím perím. Trhanie peria sa vykonáva zaživa, čo určite neprebieha bezbolestne. Okrem toho, že perie je častým alergénom, na trhu je oblečenie od výmyslu sveta, ktoré je vyrábané bez ujmy na zdraví či živote zvierat, rovnako ako aj kvalitné hrejivé hypoalergénne vankúše či paplóny. V tomto chladnom počasí to platí aj pre rukavice, čiapky či šály – poobzerajte sa po hodvábe alebo inom prírodnom či syntetickom materiále.

Ak si chcete byť pri nákupe isté, hľadajte označenie s logom skákajúceho zajaca, ktorý je zárukou vegánstva. A nemusíte pritom zavítať do špecializovaných predajní. Napríklad firma Marks&Spencer ponúka vegánsku kozmetiku, H&M vegánske oblečenie a pod značkou Ecozone, Metoda alebo Astonish hľadajte vegánske prostriedky na čistenie domácnosti. Úplný zoznam výrobkov schválených spoločnosťou Cruelty Free International nájdete na ich webovej stránke.

Zdroj: www.vegans.uk
Foto: www.pixabay.com


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 0 Priemer: 0]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top