Home >> Krása >> Čaro prírodnej kozmetiky
Čaro prírodnej kozmetiky

Prírodná a bio kozmetika sa vďaka svojim výnimočných vlastnostiam, ako aj rožšíreniu povedomia o škodlivosti rôznych chemických látok na naše telo a pleť, dostáva čoraz častejšie nielen do našich obchodov, ale hlavne do našich kúpeľní. Ale čo je jej výnimočnosť a čím je tvorená ostáva stále malým tajomstvom a našimi článkami Vám budeme postupne odhaľovať rôzne prírodné látky, ktoré svojou kombináciou a absenciou chemických látok tvoria zdravé kozmetické produkty.

Tak ako príroda sama, tak aj každá ingrediencia v prírodnej kozmetike má svoj príbeh, svoj pôvod, svoju nezameniteľnú vôňu a krásu. Zložky prírodnej kozmetiky nehľadajte v chemických laboratóriach či výskumných ústavoch, ale práve na lúke plnej kvetov, v dažďových pralesoch či v malom plode vašej záhradky. Hovoríme o rôznych kvetových a bylinných extraktoch, rastliných maslách, olejoch, voskoch a (s výnimkou vegánskej kozmetiky) aj u živočíšnych produktoch ako mlieko, med, lanolín a rôzne iné.

Základným atribútom, tak výrobcov, ako aj predajcov prírodnej kozmetiky je fakt, že pri popise produktu uvádzajú ingrediencie, z ktorých je produkt vyrobený. Častokrát to je práve z dôvodu, že sa výrobca pýši svojou inovatívnosťou a faktom, že ingrediencie použité pri výrobe produktu pochádzajú z tzv.kontrolovaného zberu (označovaného napr. aj kBa – kontrolliert biologische Anbau).
Obrázok č.1
My spotrebitelia naopak pociťujeme väčšiu dôveru a možnosť slobodne a vedome sa rozhodnúť, že to čo používame je skutočne prírodné a zdraviu neškodné. V súčastnosi je množstvo webstránok s možnosťou overenia si jednotlivých zložiek a prísad, ako aj povolených „nechemických konzervantoch“.

Rovnako, ako kvalitné ingrediencie, je veľmi dôležitým faktorom aj samotná výroba, ktorá, na to aby bola označovaná za ekologickú a šetrnú, musí dodržiavať striktné štandardy. Výrobcovia v snahe odlíšiť svoje produkty a výrobný proces nechávajú svoje výrobky certifikovať tzv. „bio certifikátmi“, z ktorých najvýznamnejšie sú: BDIH, Eco Cert, Cosmebio, Bio Eco Cosmesi, NaTrue a certifikát Soil Association. Rovanko ako transparentné zverejnenie zloženia produktu, je aj certifikát pre konkrétny výrobok/kozmetickú radu dôkazom a zárukou toho, že spotrebiteľ si vybral ten správny, prírodný produkt.

A prečo by nás malo naozaj zaujímať čo si na svoju pleť, ako aj pleť svojich najbližších nanášame? Pretože až 60% toho, čo si na pleť aplikujeme, sa dostáva aj do nášho tela.
To určite stojí za zváženie

Autor: Ivana Hrušková
www.bio-kozmetika.sk


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 2 Priemer: 5]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top