Home >> Fitness,zložené >> Bankovanie
Bankovanie

Je to jeden z efektívnych a mojich obľúbených postupov pasívnej-manuálnej práce s pohybovým aparátom na rôznych úrovniach. Je množstvo terapeutov-masérov a množstvo rôznych názorov či postupov ako túto metódu vykonávať.

Každý ma svoje a každý si kombinuje svoje postupy podľa toho, čo chce touto metódou dosiahnuť. Výborne výsledky pri samotnom riešení problémov pohybového aparátu, výborne výsledky ako prevencie a samozrejme zlepšenie regenerácie.

Bankovanie a vákuová masáž

Bankovanie vás zbaví nepríjemne stuhnutých svalov a zároveň si prekrvíte svalové tkanivá a bunky. Je prospešné aj pre vaše orgány, pretože dokáže detoxikovať organizmus.

Bankovanie je metóda známa už zo stredoveku. Tradičná čínska medicína využíva pri bankovaní akupunktúrne body, dráhy namiesto ihiel.

Krátke video znázorňuje postup dynamického opracovania myofascialných zväzkov a prepojení.

Bankovanie je prikladanie baniek zo skla alebo z umelej hmoty na bolestivé miesta alebo dráhy orgánov. Aktivuje sa regenerácia tkaniva. Sklenená banka alebo plastové-gumené banky sa mierne natlakujú podľa špecifických postupov, ktoré si terapeut vyberie a priložením na pokožku sa prisaje. Bankovanie opakujeme podľa potreby.

Bankovacia kúra, ktorá sa odporúča

Prvý týždeň 2 krát, potom ešte 6 – 9 opakovaní raz do týždňa, neskôr 2 mesiace pauza. Na niektorých miestach môžeme bankovanie používať aj častejšie, len počkáme kým vzniknuté podliatiny nezmiznú. Pôsobením podtlaku dochádza k popraskaniu drobných kapilár (žíl) s malými krvnými výronmi. Výrony pripomínajú modriny, ktoré sú však hlbšie ako tie bežné. Nasledujúce dva dni je potrebný dôsledný pitný režim, aby sa škodliviny, ktoré vytiahneme z vnútra do podkožia dostali preč z tela. Vhodné je aj saunovanie, ktoré odvádza tieto toxíny rovno z pokožky a odľahčuje obličky.


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 1 Priemer: 5]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top