Home >> Jedlo,zložené >> Alergie? Astma? Ekzémy z jedla?
Alergie? Astma? Ekzémy z jedla?

Je to naozaj neuveriteľný rozdiel ako v zložení jedálnička, tak z pohľadu kombinácií potravín a sezónne dostupných zložiek stravy. Teraz máme na pultoch v obchodoch všetko po celé obdobie roka a otázne je v akej kvalite. Veď všetci vieme že na Slovensku máme v obchodných reťazcoch potraviny až tretej triedy.

Potreba tela počas roka čo sa týka výživy sa mení. A pri tom každý človek ma nastavené trávenie trošku inak, niekomu robí dobre jesť syry a inému nie, aj podľa toho aký ste typ na základe ajurvédy alebo existuje aj delenie podľa krvných skupín a rôzne iné delenia, ktoré sa snažia na základe vlastností spojiť určitých ľudí do jednej skupiny. Pri už oslabenom tráviacom ohni v pupočnej čakre – Solar plexus sa odporúča aj tzv. delená strava to znamená aplikáciu poznatkov z fungovania základných princípov tráviaceho procesu. Hlavne nejesť sacharidy s bielkovinou atď….ovocie jesť samotné.., vhodné a nevhodné kombinácie jedla tak, aby nevznikalo v procese trávenia zahnívanie nestrávených zvyškov. Načúvajme svojmu telu a jedzme to, po čom sa cítime dobre.

POTRAVA OTRAVA?

Alergia je problémom imunitného systému. Imunitný systém každého človeka sídli v črevách. Nesprávnymi kombinácia potravín oslabujeme aj imunitný systém a nášmu tráviacemu systému dávame pekne zabrať. Ďalšou otázkou je, ako naše telo reaguje na kvalitu potravín. Pokiaľ sa do tela dostávajú so stravou aj toxíny, tak naše telo si v tenkom čreve vytvára ochrannú membránu a chce to vylúčiť a nie prijať, pretože sú to preňho cudzorodé látky, nechce ich pustiť dnu. Takto tiež oslabujeme vstrebávaciu plochu na živiny, ktorá sa tým čiastočne blokuje.
pumpkin-2691444_1920
Nedostatok vlákniny v denne prijatej strave oslabuje náš základný prijímací a zároveň vylučovací systém. A priznajme si všetci, že dosť vlákniny a to rozpustnej a nerozpustnej nakombinovať v strave je zaberačka aj pre dobre školeného výživového poradcu, pokiaľ ma na základe toho naordinovať zotavovaciu a detoxikačnú stravu. Dnes je módnym trendom napríklad aj psylium ako doplnok stravy, ale málokto vie, že psylium je iba jeden druh vlákniny a to stála-nerozpustná vláknina. Avšak už ak je napr. imunitný problém alebo tráviaci súvisiaci s črevami je potrebné dodať komplexnú vlákninu. Posilniť celkový proces trávenia, zlepšiť vylučovanie a prijímanie látok v tele. To znamená nakombinovať rozpustnú vlákninu s nerozpustnou, pričom dochádza k účinnej detoxikácii. Pretože stála vláknina tenkým črevom len prechádza, pričom nestála-rozpustná vláknina čistí a uvoľňuje nečistoty a zahnívajúce zvyšky z mikroklkov v tenkom čreve. Preto klaďme veľkú pozornosť práve na kombinačné pôsobenie týchto dvoch zložiek. Rozpustnú vláknina sa nachádza napríklad v ovocí a nerozpustná vláknina sú napríklad aj ľanové semienka. Nedá mi nespomenúť blahodarný účinok pôstu počas novu alebo mesačnej fáze splnu, taktiež v ktorýkoľvek iný deň.

Malachov vo svojej knižke s názvom Hladovení uvádza:
Hladovění je velkolepý očišťovatel, protože jen v očištěném organismu mohou všechny systémy dobře pracovat.
Vliv hladu na úrovni pole a kvant se projevuje vznikem zvláštních léčivých fyziologických dějů v organismu (G. P. MALACHOV,1996).

V prípade akýchkoľvek nejasností a poradenstva v tejto oblasti budem veľmi rada za Vaše otázky a komentáre. Veľa zdravia prajem. Váš výživový poradca…

foto: www.pixabay.com


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 0 Priemer: 0]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top