Home >> Životný štýl >> Ako zvýšiť životnú energiu?
Ako zvýšiť životnú energiu?

Ako sa hovorí: „Na každého raz príde“. A raz každému dôjdu baterky. Nik nie je stroj, ktorý maká deň i noc bez toho aby aspoň raz za čas vypol. Určite to poznáte. Ale baterka môže dôjsť nie len po fyzickej stránke, ale aj po tej psychickej. Ako sa dobiť? Žiadne energy drinky, ani tabletky či iné stimulanty. Skúste to prírodnou cestou.

10 Spôsobov ako si zvýšiť energiu

Menej sa stresujtestres
Ak stále myslíte na chyby z minulosti a obávate sa toho čo bude v budúcnosti určite máte vysokú hladinu stresu. Riešte iba to čo je aktuálne a znížte tak stres na minimum. Stres odoberá veľmi veľké množstvo energie a vy sa potom cítite viac unavené ako po pravidelných 24 hodinových šichtách.

Hýbte sa
Tí, ktorí pravidelne cvičia majú viac sily a energie. Ak nemáte čas na cvičenie, tak si dávajte denne aspoň 20 minútové prechádzky na čerstvom vzduchu. Ak z toho dokážete urobiť zvyk uvidíte, že sa budete cítiť lepšie.

Veľa pite (vody!)
Ľudské telo obsahuje veľa vody a jej nedostatok spôsobuje okrem smädu aj únavu. Pre dostatok energie potrebujete aj dostatočnú hydratáciu. Preto dodržiavajte pitný režim. Musíte si uvedomiť, že ak pociťujete smäd, tak vaše telo je už dehydrované. Preto pite pravidelne denne 2-2,5 litra vody.

zelene smoothie

Zelená je dobrá
Nie pálenka. Zelené šťavy dodávajú telu energiu lepšie ako káva. Skúste si denne pri poklese energie dať zelené smoothie a uvidíte ako sa budete cítiť. Všetko zelené je plné vitamínu C, železa a kyseliny listovej, ktoré pomáhajú pri príznakoch únavy.

Príroda vám pomôže
Choďte von, nadýchajte sa čerstvého vzduchu. Väčšina dýcha plytko, čo robí problém pri zásobovaní kyslíka v celom tele. Hlboký nádych vás zásobí kyslíkom a hlboký výdych zbavuje toxínov. Usmejte sa na slnko. Aspoň 10 minút slnka v tvári vám dobije energiu a zlepší vám náladu.

Správne raňajkujte a doprajte si zdravý obed
Mozog a telo potrebujú na prebudenie bielkoviny, sacharidy a zdravé tuky, aby telo dlhodobo fungovalo bez pocitu hladu. Preto raňajky nevynechávajte, spomaľuje to váš metabolizmus. cez deň si doprajte aj dávku čerstvého ovocia či zeleniny. Nezabudnite, že bielkoviny sú kľúčom k energii.

Prevoňajte si byt bylinkami
Škorica, mäta či rozmarín, tieto bylinky stimulujú mozog a jeho funkcie preto si k ním privoňajte ak pracujete na niečom dôležitom.

Zaspievajte si
Spev navodzuje dobrú náladu. Preto si zanôťte tú svoju obľúbenú. Zdvihne vám to náladu aj hladinu energie.

Skúste silený smiech
Aj keď sa zasmejete silene, v mozgu to vyvolá reakciu a vyplaví sa hormón šťastia. To vám hneď zlepší náladu a dobije potrebnú energiu.

Doprajte si poriadny a kvalitný spánokspanok
To že prespíte celý deň vám nezaručuje, že sa zobudíte oddýchnutí. Pre optimálne fungovanie organizmu stačí 6 hodín neprerušovaného spánku. Pred spaním už nič nejedzte a i nepite. I keď vám pohárik niečoho tvrdšieho možno pomôže lepšie zaspať, nedostane vás však do posilňujúcej REM fázy spánku. Preto vypnite všetky elektronické prístroje a šup do postele.


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 1 Priemer: 3]

autor

Šéfredaktorka, ktorá má rada prírodný životný štýl a preto sa rozhodla venovať sa tomuto magazínu. Jej hlavným posolstvom je šíriť osvetu ľudskej prirodzenosti a života v súlade s prírodou. Vo svojom voľnom čase rada číta oddychovú literatúru a spí. *

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top