Home >> Krása,zložené >> Ako vyčistiť pleť hĺbkovo a prírodne?
Ako vyčistiť pleť hĺbkovo a prírodne?

Pravidelná starostlivosť o pleť sa vypláca. Zaberá to síce nejaký čas, ale vďaka správnemu čisteniu je pleť o poznanie jemnejšia, vyhladenejšia a aj zdravo vyzerá. Momentálne síce už existujú miesta, kde zveriť svoju pleť do rúk kozmetičky, ktorá pracuje s prírodnou kozmetikou, predsa len sa treba prispôsobiť istým termínom a tie nám vždy nemusia vyhovovať.

Neustále našu pleť znečisťujú vonkajšie faktory, prípadne sa potí, alebo používame nesprávne výrobky, ktoré upchávajú jej póry a prispievajú k vzniku nepopulárnych “čiernych bodiek“ či výskytu zapálených vyrážok, potreba dôkladne ju čistiť je preto nevyhnutná. Čistá pleť je zásobená kyslíkom, ktorý ju osvieži, ale aj omladí a netreba kvôli tomu chodiť napríklad ani na kyslíkovú terapiu, pretože hĺbkovo vyčistiť pleť sa dá i bez chémie a v pohodlí domova. A my si ukážeme jednoduchý postup ako na to.

1. Ako prvý, základný krok je potrebné pleť vyčistiť. Samozrejme, pleť by mala byť predtým odlíčená a potom už stačí na jej umytie použiť vhodné mydlo, pleťový gél alebo mlieko, podľa toho, čo vám a vášmu typu pleti vyhovuje najviac, takže pleť by po umývaní nemala ostať napnutá a vysušená či začervenaná. V opačnom prípade, je už toto samo o sebe znakom, že výrobky nie sú pre ňu vhodné alebo jednoducho nie sú vhodné podmienky, aby sa pokračovalo v jej hĺbkovom čistení. Veľa záleží aj od hormonálnej nerovnováhy, životného štýlu, stravy či počasia.
skincare-1461395_1920
2. V druhom kroku jej môžeme dopriať exfoliáciu v podobe peelingu na odstránenie odumretých kožných buniek, vyčistenie kožných pórov a celkové premasírovanie a omladenie pokožky. Pleťový peeling by mal obsahovať jemné, brúsne čiastočky, ktoré nepoškodia ochrannú vrstvu na pokožke a pre pleť je prospešný najmä vtedy, keď obsahuje aj zmes prírodných olejov či upokojujúce a zároveň hydratačné aloe vera. Dokonca ani citlivá pleť sa peelingu vyhýbať nemusí, ale potrebuje ho použiť raz za 1 až 2 týždne.

3. Po prvých dvoch krokoch je už vhodný čas prečistiť póry o niečo hĺbkovejším spôsobom, a to naparovaním. To dokáže pleť nielen očistiť, ale aj osviežiť. Dôležité je vyvarovať sa použitiu vriacej vody a pary, ktorá by pleť popálila. Voda by mala byť mierne vychladnutá, ale ešte stále by sa z nej mala unikať para. Vtedy je správny čas do nej pridať čerstvé alebo sušené bylinky, či čisté esenciálne oleje. Čas naparovania by nemal presiahnuť 10 – 15 minút s hlavou prekrytou uterákom a potom pleť jemne utrieme a doprajeme jej pár minút pokoja. V každom prípade pleť by pri naparovaní nemala byť červená alebo na dotyk bolestivá, takže ak sa podobné príznaky vyskytnú, naparovanie treba ukončiť. Celkovo je lepšie tento krok vynechať v prípade rožšírených žiliek na tvári, ekzému alebo aj rosacee.

4. Po naparovaní sú kožné póry vyčistené a otvorené, a preto je vhodné aplikovať ešte aj pleťovú masku, ktorá za pár minút dokončí hĺbkové čistenie a pleť ostane detoxikovaná vyhladená. Na tento účel sú ideálne masky s obsahom prírodných ílov, ktoré ju nielen vyčistia a zbavia toxínov, ale jej dodajú aj potrebné minerály a zároveň podporia úroveň hydratácie.
pexels-photo-413880
5. Otvorené kožné póry treba uzavrieť, na čo sa najlepšie hodí pleťové tonikum. Už z jeho názvu vyplýva, že hlavnou úlohou je dočistiť pleť a tonizovať, teda póry uzavrieť, vrátiť pH pokožke, osviežiť a upokojiť ju. Tonikum doslova naštartuje pleť na posledný hydratačný krok v starostlivosti o ňu a aj keď sa tonizácia častokrát podceňuje, jej účinky na pleť sú nezanedbateľné.

6. Aplikovať hydratačné pleťové sérum pri hĺbkovom čistení síce nie je nevyhnutné, ale tento kozmetický produkt je koncentrovaný z vysokoaktívnych látok ako vitamíny, minerály, antioxidanty či kyselina hyalurónová a dodáva pleti extra starostlivosť naviac. Sérum je tvorené menšími molekulami, ktoré lepšie prenikajú do pokožky a teda sú aj účinnejšie ako pleťové krémy. Obyčajne stačí rozotrieť pár kvapiek a pleť je doslova napumpovaná, vypnutá a hydratovaná.

7. Hydratačný pleťový krém alebo olej je už poslednou bodkou a skutočne záleží len na preferenciách a type pokožky, podľa ktorých si vyberieme.

Takéto hĺbkové čistenie pleti sa neodporúča absolvovať každý týždeň. Celkom postačí tento postup opakovať raz za mesiac a medzitým pleť čistiť denne podľa svojich zvykov. Napriek tomu, že treba pozorovať reakcie pleti pri čistení, po tomto hĺbkovom bude predsa len o niečo červenejšia ako zvyčajne, pretože okrem iného bude i perfektne prekrvená. Toto začervenanie však po niekoľkých minútach zmizne a pleť ostane čistá a hladká.

Autor: www.idunnashop.sk


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 6 Priemer: 3.8]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top