Home >> Krása,Urob si sama,zložené >> Ako si vyrobiť domáci deodorant?
Ako si vyrobiť domáci deodorant?

Potenie je prirodzená súčasť nášho tela. Ale komu je príjemné mať neestetické mokré mapy na oblečení? Preto sme si pre vás pripravili jednoduchý recept na prírodný deodorant, ktorý si vyrobíte v pohodlí domova a hlavne za minimálne poplatky.

Prečo vyhadzovať peniaze za konvenčné deodoranty plné škodlivých látok, konzervantov či parabénov? Pripravte si svoj domáci, voňavý a hlavné prírodný zbavovač potu. Navyše funkčný.

Čo potrebujete?

Kokosový olej – 1 lyžica
– Má antiakteriálne vlastnosti, preto je najlepšou zbraňou proti baktériám, ktoré vytvárajú zápach. Jedinou jeho nevýhodou je, že sa rýchlo topí, preto sa pridávajú ďalšie maslá.
Bambucké maslo – 1 lyžica
– Zjemňuje a vyživuje pokožku, tiež pomáha k tuhosti deodorantu
Kakaové maslo – 1 lyžica
– Pomáha tuhej konzistencii deodorantu a hydratácií pokožky podpazušia, upokojuje podráždenie.
Sóda bikaróna – 1 lyžica
– Pomáha absorbovať zápach, má dezodorizačné účinky
Kukuričný škrob – 1 lyžica
– Zahusťuje, absorbuje mastnotu vyššie uvedených zložiek a tiež pot
Esenciálne oleje – pár kvapiek
– Vyberajte tie, ktoré majú protizápalové a protiplesňové vlastnosti. Navyše zanechajú príjemnú vôňu. Zvoliť môžete napríklad levanduľu, eukalyptus, čajovník, mätu či pomaranč…
Vitamín E
– Ako prírodný konzervant. Kúpite ho aj v podobe kapsúl v bežnej lekárni
Prázdnu nádobu na naplnenie už hotového deodorantu

Postup

V nádobe zmiešajte všetky tuhé ingrediencie a postupne pridávajte všetky sypké. Vždy sa riaďte konzistenciou. Naplňte pripravenú nádobu na hotový deodorant , ktorý následne skladujte v chladničke max cca 3 mesiace.

Keď si naň vaša pokožka zvykne, uvidíte aké zázraky dokáže robiť aj takýto domáci deodorant. Nezabudnite, že všetko čo si aplikujete na telo sa dostáva aj do krvného obehu.


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 1 Priemer: 1]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top