Home >> Krása,zložené >> Ako sa jednoducho zbaviť elektrizujúcich vlasov
Ako sa jednoducho zbaviť elektrizujúcich vlasov

Zima je pre vlasy naozaj ťažká. Trápia ich vysoké teplotné rozdiely, mráz, častý kontakt s textíliami v podobe čiapok a pulóvrov a tiež častejšie fénovanie. Výsledkom je, že vaše vlasy lietajú okolo celej hlavy! Sú totiž nabité statickou elektrinou, kvôli ktorej žiadny účes nevydrží. Niektoré dámy preto v zime siahnu po radikálnom riešení a dajú sa ostrihať. Ani to však problém nevyrieši. Zahoďte nožnice a jednoducho zatočte so statickou elektrinou! Ako na to?

Vlasy dostatočne hydratujte

Práve nedostatok hydratácie spôsobuje, že vlasy elektrizujú. Preto sa o ne v zime musíte starať o čosi viac. Ako ich účinne hydratovať? Ideálne je použitie rastlinných olejov a metódy hot oil, teda teplého oleja. Vyskúšajte Jamajský čierny ricínový olej, ktorý je ideálny na udržiavanie vlhkosti vo vlasoch. Olej ohrejte a vmasírujte do vlasov od korienkov, až po končeky. Zakryte uterákom a fénujte aspoň 10 minút. Ak nemáte na takúto procedúru čas, pridajte olej do svojho kondicionéru.
pexels-photo-458530

Doprajte vlasom výživu

Predtým, ako si umyjete vlasy klasickým šampónom, im doprajte poriadnu dávku výživy. Do vlasových korienkov naneste bambucké maslo alebo maslo Murumuru. Vynikajúco udržiavajú vlasy hydratované a vyživené. Malé množstvo masla roztopte vo vodnom kúpeli a naneste do vlhkých vlasov. Môžete nechať pôsobiť dlhšie, pokojne aj hodinu. Potom si vlasy umyte klasickým spôsobom. Ak sú vaše vlasy navyše poškodené, bez života a mimoriadne suché, vyberte si Maslo Murumuru. Dokáže s nimi priam zázraky!

Vymeňte hrebeň

K tomu, že vaše vlasy elektrizujú, vo významnej miere prispieva aj používanie nesprávneho hrebeňa. Plastové hrebene vymeňte za tie z prírodných materiálov. Vynikajúci je drevený hrebeň z nimby, ktorý elektrizovaniu zabraňuje. Okrem toho pôsobí antibakteriálne a je prevenciou proti infekciám vlasovej pokožky.

Rýchla úprava elektrizujúcich vlasov

pexels-photo-432605
Ak ste vlasom nestihli dopriať potrebnú kúru a hydratáciu, mali by ste mať pre prípad núdze vždy poruke čosi, čo pomôže na ich rýchlu úpravu. Do malej fľaštičky s aplikátorom nalejte trošku spomínaného Jamajského čierneho ricínového oleja. Použiť však môžete aj Haitský čierny ricínový olej alebo Arganový olej. V prípade potreby si drobné množstvo oleja nalejte do dlaní a votrite do vlasov. Nebudú pôsobiť mastne, ale podarí sa vám skrotiť ich!
V zimnom období si tiež vlasy čo najmenej fénujte. Pri správnej starostlivosti a s dostatkom hydratácie budú opäť hladké a účes vám vydrží.

Autor: www.bionatural.sk
Foto: www.pixabay.sk


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 0 Priemer: 0]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top