Home >> Rodina >> Ako prírodne ovplyvniť plodnosť?
Ako prírodne ovplyvniť plodnosť?

Niektoré páry trápia ťažkosti so splodením dieťaťa. Dôvody problému s otehotnením môžu byť rôzne. Lekári sa ich väčšinou snažia odstrániť nasadením rôznych farmaceutík. Ak nejde o chorobný nález, existujú aj iné možnosti. V prírode sa skrýva sila, ktorá dokáže vyliečiť množstvo onemocnení. V prípade, že so svojim partnerom myslíte na to najhoršie a uvažujete nad odborným lekárskym vyšetrením, skúste si prečítať tento článok do konca.

Na plodnosť má negatívny vplyv množstvo vecí.

Dávajte si pozor najmä na:
STRES. Možno ste ani len netušili, že psychická pohoda má pri otehotnení veľký význam. Netýka sa to len žien, ale aj mužov. Príliš upnuté myšlienky na bábätko vám môžu brániť k jeho počatiu. Na uvoľnenie tela aj mysle vyskúšajte napr. jógu alebo iné relaxačné cvičenie.
NEDOSTATOK POHYBU. Ak nemáte dostatok fyzickej aktivity, môžete podporovať nedostatočné prekrvenie pohlavných orgánov.
NEPESTRÁ STRAVA. Prísun vitamínov a minerálov pozitívne pôsobí na správne dozrievanie vajíčok a produkciu spermií. Stravovanie rodičov pred splodením ovplyvňuje vývin dieťaťa už v tehotenstve.
KOFEÍN, FAJČENIE, ALKOHOL.

V mnohých prípadoch sa stáva, že stačí telu doplniť možné chýbajúce látky.

Myo-inozitol

Tento názov slúži na označenie látky, ktorá ovplyvňuje rast a dozrievanie vajíčok. Je dôležitá pri riešení problémov žien trpiacich tzv. syndrómom polycystických vaječníkov. Sprievodným javom u žien s poruchou činnosti vaječníkov je napr. obezita, nepravidelná menštruácia, neprítomnosť ovulácie, akné, hirsutizmus (nadmerné ochlpenie) a necitlivosť tkanív na inzulín (inzulínová rezistencia). Ak odmietate doplnky výživy, myo-inozitol nájdete napr. v žltom melóne, grapefruite, hrozienkach, tmavozelenej listovej zelenine, strukovinách, pšeničných klíčkoch, arašidovom masle, pivovarských kvasniciach, lecitíne, hovädzom srdci či v melase.
background-277571_1920

Vitamíny

Aby bolo zabezpečené dobré vstrebávanie vitamínov, je najlepšie ich prijímať zo stravy. Pre ženy je veľmi dôležitý vitamín E, ktorý sa označuje ako vitamín plodnosti. Z jeho pozitívnych účinkov môžeme spomenúť zlepšenie fungovania reprodukčných orgánov, riešenie problémov s menštruačným cyklom, ale aj ochranu nervového systému. Vitamín E, ktorý je mimoriadne účinný v kombinácii s vitamínom C, nájdete v strukovinách, rôznych druhoch semienok a orechov, pšeničných klíčkoch, vajíčkach alebo pečienke. Významnú úlohu zohráva aj kyselina listová (kyselina folová). Patrí do skupiny B a nachádza sa napr. v zelenej listovej zelenine, paradajkách, sóji, karfiole, brokolici, hrášku, zelenej fazuľke, uhorke, špargli, vaječnom žĺtku, čučoriedkach a najmä v kuracej a morčacej pečeni.
Ďalšími vitamínmi, ktoré ženy potrebujú sú vitamín D, minerály, vápnik, selén, železo a omega-3 mastné kyseliny. Mužské telo zas potrebuje zinok, selén, vitamíny skupiny B6, B12, A, C, E, D a takisto omega-3 mastné kyseliny.

Bylinky

Liečivé účinky byliniek môžete si môžete overiť popíjaním čajov. Na plodnosť priaznivo pôsobí napr. alchemilka, materská kašička, hluchavka, bazalka, rebríček lekársky, šalvia alebo amazonské bylinky (Maca – Peruánsky žen-šeň). Pred liečbou bylinkami sa však odporúča 1 – 3 mesačná detoxikácia organizmu (dobré detoxikačné účinky má chlorella alebo zelený jačmeň). Bylinky môžete využiť aj na vaginálny parný kúpeľ, ktorý okrem problémov s otehotnením rieši aj rôzne gynekologické problémy.
basil-583816_1280

Pomôcť môže aj:

masáž – niekoľko minút každý večer masírujte oblasť podbruška a krížov,
otužovanie – pred spaním prekračujte v studenej vode tri minúty a potom chodidlá sušte uterákom až pokiaľ nebudete cítiť, že sú dostatočne prekrvené,
cvičenie – vyskúšať môžete napríklad cviky Ľudmily Mojžišovej.


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 1 Priemer: 2]

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top