Home >> Životné príbehy >> Ako očkovanie uškodilo môjmu dieťaťu (opisuje Romana)
Ako očkovanie uškodilo môjmu dieťaťu (opisuje Romana)

Aj ja som patrila medzi tých rodičov, ktorí očkujú svoje deti. Vravela som si, že prečo mať obavy z očkovania, keď aj ja aj moji rovesníci sme zaočkovaní. No bola to chyba. Možno stačilo, ak by som si prečítala pár článkov o neočkovaní a moje 5-mesačné dieťa si nemuselo prejsť peklom.

V stredu sme šli na druhé očkovanie prevenarom a hexavakcínou do oboch nožičiek. V ten deň bolo všetko v poriadku, žiadna zvýšená teplota. No vo štvrtok ráno som sa zobudila, pozrela na svoje dieťa a to sa celé triaslo, nedýchalo, bolo cele modré a oči malo vyvrátené dohora. Bol to najhorší okamih môjho života!

Hneď sme volali sanitku, ktorá nás previezla na Kramáre. Tak sa záchvat znova zopakoval. V pondelok nás však pustili domov s tým, že to boli „len“ febrilne kŕče. Aj keď bol celý týždeň v poriadku, ja som už nespala ako predtým. V nedeľu ráno syn dostal záchvat znova. Opäť sanitka, opäť milión vyšetrení. Od nedeľného rána do utorka mal cca 25 záchvatov. Kým lekárka nevidela ako sa záchvat začína a končí, nevedela určiť diagnózu. Povedala, aby som si začínajúci záchvat nahrala na mobil. Akoby som popri synovom záchvate nemyslela na nič iné, iba na mobil.

Počas týždňa, kedy sme boli v nemocnici, mal môj syn 22 vpichov od ihiel. Často mu brali krv a bohviečo pichali. Už ani nevnímal to množstvo odberov, len hľadel do prázdna. Bol dokonca dvakrát v narkóze. Na moju otázku, prečo sa to všetko stalo, mi bolo povedané, že očkovaním to určite nie je, pretože nemávajú prípady, kedy dieťa po očkovaní dostane epilepsiu. Avšak v ten istý týždeň, ako sme tam boli my, tam prijali ďalšie dve mamičky, ktorých deti mali nejaký záchvat.

Najviac som sa bála, aby Tomáš nebol nejak postihnutý, keďže pri záchvate nedýchal aj 40-45 sekúnd, čo je na malé dieťa priveľa. No našťastie je v poriadku. Nastavili mu liečbu a je mu dobre. Vo svojich piatich mesiacoch musí brať lieky trikrát denne až do dvoch rokov, kedy sa mu dávka začne znižovať. No čo keď raz prestane lieky užívať? Čo potom? Dostane či nedostane záchvat?

Jedno viem, že Tomáš nikdy viac nebude očkovaný a dieťa, ktoré teraz čakám, bude plne neočkované.

Autor: Romana


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 15 Priemer: 3.8]

autor

Šéfredaktorka, ktorá má rada prírodný životný štýl a preto sa rozhodla venovať sa tomuto magazínu. Jej hlavným posolstvom je šíriť osvetu ľudskej prirodzenosti a života v súlade s prírodou. Vo svojom voľnom čase rada číta oddychovú literatúru a spí. *

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top