Home >> Životné príbehy,zložené >> Ako očkovanie uškodilo môjmu dieťaťu (opisuje Lenka)
Ako očkovanie uškodilo môjmu dieťaťu (opisuje Lenka)

Dlho očakávaný syn Max sa vypýtal na svet v teň termínu. 30-minútový pôrod prebiehal bez komplikácii. Dieťa kľudné, spokojné, spal ukážkovo. Tešili sme sa domov.

Keďže som bola “očkomatka“ idem Vám opísať spätne, keďže je Max očkovaný len do 5 rokov a ďalej už neplánujem. Nikdy som nerozmýšľala neočkovať, brala som to ako samozrejmosť. Bola som presne taká matka, ako teraz stretávam, že som ani nevedela čo, kedy a načo sa deti očkujú. Proste je to povinné a hotovo, viac už mi vedieť netreba.

V 30-tom dni jeho života sme boli na očkovanie na TBC, to si živo pamätám. Nemocnica mala výpadok vakcíny, tak sme sa museli všetky novopečené matky dodatočne dostaviť s deťmi do pôrodnice. Bolo tam dokopy cez 40 novorodencov rôznej národnosti, stáli sme v rade. Deti očkovali ako na bežiacom páse – zaočkovali, podpísali sme a odchod. Ako polročný dostal prvú Hexu a Prevenar 13. Mesiac nato dostal rotavírus. Síce proti tomu nebol očkovaný, aj keď bola možnosť doočkovať za poplatok. Dnes som rada že som sa na to očkovanie prehovoriť nedala. Naša pediatrička nechápala, ako je možne, že je dieťa s takou diagnózou aktívne a nevyzerá choro. Zatiaľ čo o iné deti sa staral nemocničný personál, my sme sa liečili doma. Mesiac po vyliečení nás čakala druhá Hexa a Prevenar13.

Po 4 mesiacoch od očkovania, začal byť nekľudný, nespal nám ako kedysi, často plakal -už to nebol on. Každý rodič vie rozlíšiť plač, na ňom bolo vidno, že ho niečo bolí a s niečím „bojuje“. Začal si udierať hlavu o zem a robil to do vtedy, kým som ho nezvala na ruky. Stále som to nepripisovala očkovaniu. Zdravotný stav sa zhoršoval, nasadené už 4-te ATB. Tretia Hexa s Prevenarom 13 sa odsúvala, kým nebol na tom lepšie. Bol ňou očkovaný až ako 14-mesačný. 2 mesiace nato bol očkovaný Priorixom. Vtedy sa to začalo zhoršovať. Max nevedel obsedieť, mal záchvaty zlosti, afekt. prejavy. Začal trieskať hlavou častejšie a už aj o steny, skrinky. Nebol to vôbec pekný pohľad. Nevedel sa odrazu kľudne hrať, neobsedel ani 2 minúty na jednom mieste, veci okolo seba začal ničiť, do všetkého kopať. Nerozumeli sme si navzájom. Vtedy som spozornela, začala som rozmýšľať, kde som urobila chybu, podotýkam stále som to nepripisovala očkovaniu. Odporučili nás k neurológovi, lebo som si myslela že je ADHD a myslela som si, že nezvládam výchovu. Prvá otázka neurológa, kedy bol naposledy očkovaný a čím? Bolo mi to čudné prečo sa pýta na očkovanie, no mne to stále nezapínalo. ADHD sa nepotvrdilo, ale nešpecifikovaná „neuroporucha“.

Pridružilo sa nám nechutenstvo, prestal mi jesť. Potvrdila sa mu anémia, kde sme mali veľmi zlé výsledky. Prísne podávanie liečiv a nutná mesačná kontrola krvi. Zmenilo sa mu mlieko na pohánkové, mal rôzne obmedzenia v strave, nevysvetliteľné horúčky, s ktorými často bojoval, neskutočne ho dusilo, prekonal aj laryngitídu. Časté návštevy pediatra, zakaždým nasadené ATB. Čiže sme šli z choroby do choroby: kašeľ, teploty, časté hlieny, zápaly ucha. Dovolím si povedať, že bol hlienami preplnený, často ich zvracal. Nechápali sme prečo sa to deje. Viackrát sme skončili v nemocnici, kde sme odchádzali vždy s nešpecifikovanou „gastrochorobou“, dehydrovaný bol stále. Naštvala som sa a povedala si : UŽ TOHO BOLO DOSŤ !!! Žiadala som o okamžité imunologické vyšetrenie a taktiež gastro. Na imunológii sa potvrdil totálne rozhádzaný organizmus, slabá imunita. Po rôznych vyšetreniach lekárka dospela k dvom diagnózam : Syndróm dráždivého kašľa a chronická rinitída. Nutne nasadený kortikoid, ktorý mu pomáhal, aby sa pri dýchacích ťažkostiach nezadusil. V gastro ambulancii po mojom opise ťažkostí, lekárka neváhala urgentne vytelefonovať vyšetrenie do Košíc, kde ako 3,5-ročný absolvoval sondu do žalúdka. Bol mu diagnostikovaný ložiskový zápal žalúdka, kvasinky, helikobakter a potvrdené hlieny. Bola odobratá vzorka na biopsiu. Vtedy som to čakanie psychicky nezvládala, každý milujúci rodič by tŕpol, či je vzorka zhubná alebo nie. Nikomu to neprajem. Ložiskový zápal mal z častého podávania ATB. Nespala som, nejedla, cez slzy som nevládala fungovať, dokonca som časom potratila v 11-tom týždni. Musela som sa vzchopiť, syn ma potreboval. Došli výsledky, chvalabohu nezhubné. Vtedy mi spadol kameň zo srdca, až som sa od šťastia rozplakala. Nedonosené bábätko si vybralo a ja som pochopila, že tak to malo byť, že sa musím naplno venovať staršiemu a musíme dobojovať.

Bola mu nasadená silná troj-liečba. Vtedy som si vydýchla, že všetko sa skončí. Stav sa začal zlepšovať, už je to znesiteľnejšie, už mi nedonesie domov každú chorobu, čo v škôlke mali (fungoval celý čas v škôlke týždeň a mesiac doma). No nič sa neskončilo úplne, jeho nervové prejavy mu ostali, nedokáže kľudne reagovať. Sledovanie stravy nám tiež ostalo. V septembri nastupuje do školy a ja dúfam že sa tieto, už menej časte problémy, zo života úplne vytratia.

A kedy som prišla na to, že je syn „poznačený“ očkovaním? Ešte pred tou sondou, pri súkromnom rozhovore s lekárom. Vtedy mi začalo všetko do seba pekne krásne zapadať. Vravel mi taktiež pri odchode: „Ak je zlý žalúdok, je zlé všetko“. Vtedy som si uvedomila, že som urobila najväčšiu chybu, že som dala vôbec očkovať. Ale to najhoršie je už za nami, dúfam. Preto som sa rozhodla, že ďalšie dieťa v žiadnom prípade očkovať nebudem, nechcem aby bol tiež „poznačený“. Druhý syn má už 9 mesiacov a nikdy nebol vážne chorý, zatiaľ čo jeho starší brat v takom veku mal v sebe už 4 ATB a kopec zdravotných komplikácii. Máme doma živý príklad, že očkovanie nie je vôbec prospešné. Dostal meno Viktor = VÍŤAZ.

Autor: Lenka


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 8 Priemer: 2.5]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top