Home >> Životné príbehy,zložené >> Ako očkovanie uškodilo môjmu dieťaťu (opisuje Andrea)
Ako očkovanie uškodilo môjmu dieťaťu (opisuje Andrea)

Ako každý zodpovedný rodič, aj ja som si pred narodením svojej dcéry zisťovala informácie o vývine dieťaťa v brušku. Nakupovala som všetky potrebné vecičky, aby jej nič nechýbalo a prijímala rady od okolia. Až na jedinú vec a tou bolo očkovanie. Mojim názorom bolo „veď všetci sme boli očkovaní a sme tu“, aj keď môj manžel nesúhlasil, ako matka som si presadila svoje.

Prvé povinné očkovanie bolo BCG vakcínou proti Tuberkulóze. Odporúčanie z pôrodnice bolo očkovať do dvoch týždňov a tak sa aj stalo.

Mesiac po tom som náhodou našla leták, ktorý sme dostali pri očkovaní. Bol o nežiadúcich účinkoch očkovania, ktoré je potrebné sledovať, a tak som ho bod po bode prechádzala. Dcére som našla zdurené lymfatické uzliny pod pazuchou. Okamžite sme sa vybrali do nemocnice. Odporúčanie- smer pľúcne oddelenie. Nasadili liečbu, ktorá trvala asi 4 mesiace –ťažké ATB, z ktorých dcéra hnačkovala celé 4 mesiace, aj napriek dojčeniu a podávaniu probiotík.
Primárke pľúcneho oddelenia som vravela, že sa mi nezdajú tie uzlinky, že menia farbu. Ona tvrdila, že sa mi to len zdá, ale po štyroch mesiacoch nám povedala, že nevie čo s tým.

Tak som začala konať. Známa mi odporučila ústav pre liečbu TBC v Tatrách. Zavolala som tam v pondelok a objednali nás na stredu. Tak sme sa vybrali na 6-tú ráno. Keď sme dorazili do ústavu z hrôzou som zistila, že sme tridsiati v poradí. Čakali sme.

Diagnóza- Tuberkulóza lymfatických uzlín. Keď nám špecializovaná lekárka povedala, že v piatok musí byť akútne operovaná, stuhla mi krv v žilách. No išli sme do toho. Ústav sme navštevovali každé dva týždne a stretávali sa s novými a novými deťmi. Bolo mi do plaču. Avšak tie diagnózy kvôli očkovaniu ma nakopli študovať viac o tejto téme.
U ústave prvý krát nahlásili na RUVZ nežiadúci účinok. V Košiciach sa na to vykašlali a to sme tam chodili štyri mesiace.

Moja otázka na špecialistku znela: bude to mať nejaký vplyv na zdravie mojej dcéry do budúcna? Odpoveď: musíte veriť že nie. Tak veríme, nič iné nám neostáva.

Bola som otrasená odpoveďou akú som dostala: špinavá vakcína. No na papier to nikto nechcel dať. Rok študovala o očkovaní- média, knihy, pre/proti, pýtala som sa farmaceutov, lekárov, chemikov, študovala históriu chorôb, vakcín, príbalových letákov a padlo rozhodnutie, pretože už som nemala strach – NEOČKOVAŤ. Do smrti budem ľutovať, že som dopustila jediné očkovanie mojej dcéry.

Kde je spravodlivosť ? Štát prikazuje, no zodpovednosť nenesie. Toľko poškodených detí. Ústav bojoval za zrušenie vakcíny, ale nedarilo sa, až keď sa do problému začali vŕtať média. BCG vakcína bola zrušená. Očkovanie nám poškodilo dieťa, máme to aj na papieri. Teraz som už múdrejšia a modlím sa za zdravie svojho dieťaťa, lebo prvý krok k jeho zdraviu som už urobila. Neočkujem.

Autor: Andrea


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 9 Priemer: 3.4]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top