Home >> Krása >> Ako na krásne a zdravé nechty?
Ako na krásne a zdravé nechty?

Základom pravej dámy sú aj pekne upravené nechty. Niektoré ženy chodia k manikérkam, kde si ich nechávajú profesionálne upraviť. Ale čo také, ktoré nemajú čas a ani financie na drahé návštevy salónov? Tým dnes ponúkam pár rád ako mať pekné nechty pomocou domácej starostlivosti.

Starajte sa o nechtovú kožičku

Nechtová kožička je veľmi dôležitá časť nechtu. I keď nevyzerá príliš vábne, nikdy ju nestrihajte. Je to akási bariéra, ktorá bráni dostať sa baktériám do časti, odkiaľ nechty vyrastajú (tzv. matrix). Radšej ju zmäkčite v teplom vodnom kúpeli a jemne zatlačte drievkom. Následne ošetrite olivovým alebo kokosovým olejom.

Nechty hydratujte

Dobrým pomocníkom je k tomu olivový olej. Trocha olivového oleja nahrejte v malej miske a nechty doň ponorte aspoň na 10 minút.
my-hand-1438192

Vyživujte ich

Áno, aj na nechty pôsobí to čo zjete. Papajte veľa vitamínov a vaše nechty sa vám za to odvďačia svojou krásou a silou. Napríklad železo pri krehkých nechtoch, zinok pri bielych škvrnkách alebo vitamín B12 ak máte veľmi suché nechty.

Rady pre domáce ošetrovanie

Čaj z prasličky vám poslúži ako účinný kúpeľ s obsahom minerálov a kalcia, ktoré sú pre nechty veľmi dôležité. Do vychladnutého vývaru prasličky ponorte svoje nechty na 20 minút. Postup môžete opakovať niekoľkokrát týždenne. Vaše nechty budú silnejšie a zdravšie.

Ľanový olej urýchľuje rast nechtov. Stačí ak ním pár minút pomasírujete svoje nechty a následne si nasadíte bavlnené rukavice. Nechajte pôsobiť niekoľko hodín. Vaše nechty tak budú obohatené o proteíny, zinok, horčík, vitamín B a lecitín.

Ak máte krehké nechty, pomôže vám citrónová šťava a olivový olej. Zmiešajte lyžicu oleja s pár kvapkami citrónovej šťavy, naneste na nechty a ruky si dajte do bavlnených rukavíc. Nechajte pôsobiť cez noc a proces opakujte aspoň 2x týždenne.
woman-nails-1465825
Pre posilnenie nechtov môžete využiť tiež tea tree oil spolu s vitamínom E. Okrem toho, že budú vaše nechty silnejšie, tiež si zabezpečíte antibakteriálnu ochranu.

Na krehké nechty blahodarne pôsobí aj zmes morskej soli s citrónovou šťavou a tymianovým a čajovníkovým olejom. Tieto suroviny zmiešajte a pridajte do teplej vody na 10-15 minút.

Krásne a zdravé nechty pôsobia luxusným dojmom. Dodajte im čo potrebujú.


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 1 Priemer: 5]

autor

Šéfredaktorka, ktorá má rada prírodný životný štýl a preto sa rozhodla venovať sa tomuto magazínu. Jej hlavným posolstvom je šíriť osvetu ľudskej prirodzenosti a života v súlade s prírodou. Vo svojom voľnom čase rada číta oddychovú literatúru a spí. *

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top