Home >> Zdravie >> Ako na bolesť hlavy?
Ako na bolesť hlavy?

Bolesť hlavy je hrozný pocit. A trápi nespočetne veľa ľudí. Tohto nepríjemného pocitu sa môžete zbaviť aj inak ako hltaním farmaceutík. Samozrejme prírodnou cestou.

Odparovanie vody

Možno ste počuli o studenom obklade na čelo. Ale oveľa účinnejším spôsobom úľavy je odparovanie studenej vody priamo na tvári. Opláchnite si tvár studenou vodou, no neutierajte si ju. Nechajte vodu odpariť sa prirodzene. Ak je potrebné, proces opakujte.

Himalájska soľ

Zázrakom proti bolesti hlavy je aj himalájska soľ. Na začiatok vyžmýkajte pol citróna a do šťavy pridajte pol lyžičky himalájskej soli a vypite. Neskôr môžete množstvo zdvojnásobiť.

Masáž

Pomôcť môže aj tlak na jeden určitý nervový bod. Tento od sa nachádza v strede pod obočím. Na tento od je potrebné tlačiť 20 sekúnd, povoliť a opakovať.

Jablko

Niektorým pomáha aj vôňa jablka. Samozrejme čerstvého, nie produkty s umelou arómou. Rozkrojte jablko a vdychujte jeho vôňu približne 5 minút. Môžete to opakovať kedykoľvek počas dňa.
jablko

Čaj

Proti bolesti hlavy pomáhajú aj čaje z kôry bielej vŕby, mäty, zázvoru či medovky. Na pitie bylinkových čajov si však musia dať pozor tehotné a dojčiace, tiež malé deti.

Pitný režim

Nezabudnite, že bolesť hlavy môže spôsobiť aj nedostatočný pitný režim. Odporúča sa denne vypiť aspoň 2,5 litra tekutín. V tomto množstve sú zarátané aj polievky, mlieko a všetko tekuté. Preto ak zabúdate piť, je dosť pravdepodobné, že bolesť hlavy príde.
pitny rezim

Esenciálne oleje

Pomôcť vám môžu aj esenciálne oleje. Vhodné sú eukalyptový, levanduľový, z citrónovej trávy, medovkový alebo rozmarínový. Potierajte si nimi spánky. Majú rovnaký účinok ako tabletka proti bolesti s tým rozdielom, že je to prírodný spôsob.


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 0 Priemer: 0]

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top