Home >> Zdravie,zložené >> 7 spôsobov ako sa zaviť kurieho oka
7 spôsobov ako sa zaviť kurieho oka

Určite to poznáte. Pri chôdzi vás nepríjemne bodá chodidlo a miestami je to až na nevydržanie. Pozriete sa na príčinu bolesti a zrazu vidíte oko – kurie oko, inak aj clavus.

Clavus je nepríjemný otlak, ktorý vzniká opotrebovaním kože. Spôsobuje ho trenie odumretých alebo zrohovatených častí kože o obuv. Vystupuje z pokožky, má žltkasté zafarbenie a kruhový tvar. Má svoj koreň, ktorého keď sa nezbavíte, kurie oko sa rýchlo vráti. Pozor, koreň rýchlo rastie, preto nenechávajte liečbu na poslednú chvíľu. Nemusíte navštíviť lekára aby ste sa tejto nepríjemnosti zbavili. Vyliečiť sa môžete aj prírodou.
Kurie oko si jednoducho môžete zameniť s bradavicou. Rozdiel medzi nimi je, že bradavicu vyvoláva vírus HPV a tak môžete jednoducho nakaziť aj niekoho iného. Zatiaľ čo kurím okom nie. To vzniká iba na chodidlách a to v miestach, kde obuv tlačí a mechanicky poškodzuje kožu.

Ako sa zbaviť kurieho oka?

Žihľava
Čerstvú žihľavu namočte na 12 hodín do 5 litrov studenej vody, potom ju spolu s bylinou ohrejte a máčajte nohy 20 minút.

zdroj: pixabay.com

zdroj: pixabay.com

Kostihoj lekársky
V hrnci sa rozpáľte 250g čistej bravčovej masti. 4 až 6 čerstvých umytých koreňov kostihoja lekárskeho nakrájajte nadrobno a pridajte k masti. Zmes nechajte ešte raz zovrieť, dobre premiešajte a odstavte. Prikrytý hrniec nechajte cez noc vychladnúť. Na druhý deň masť prihrejte a prefiltrujte cez čisté ľanové plátno. Korene sa dobre vytlačia a získanú masť nalejte do uzavieracích pohárov. Týmto denne potierajte kurie oká.

Cesnak
Čerstvý cesnak nakrájajte na plátky, alebo roztlačte na kašičku a priložte na postihnuté miesto. Previažte a nechajte pôsobiť cez noc. Denne meňte, kým sa kurie oko nestratí. Dávajte pozor, aby ste cesnak neaplikovali aj na zdravú kožu, mohol by vám ju poškodiť.

Púpava
Odtrhnite púpavu zo záhradky alebo lúky a jej bielu miazgu nakvapkajte na kurie oko. Opakujte denne, kým clavus neodpadne. Miazga púpavy podráždi pokožku a tak stimuluje imunitný systém aby sa kurieho oka zbavil.

Banán
Kúsok banánovej šupky priložte vnútornou stranou na kurie oko a previažte. Nechajte pôsobiť cez noc.

zdroj: pexels.com

zdroj: pexels.com

Lastovičník väčší
Raz denne potierajte kurie oko vytekajúcou šťavou zo zlomenej stonky tejto rastlinky a to po krátkom čase samé zmizne.

Hrozienko
Rozkrojené priložte na kurie oko a previažte.


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 3 Priemer: 2.3]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top