Home >> Krása,Wellness >> 5 domácich receptov na relaxačný kúpeľ
5 domácich receptov na relaxačný kúpeľ

Radi si doprajete kúpeľ vo vani? Sú ľudia, ktorí kúpanie veľmi neobľubujú a prednosť dávajú skôr sprche. Avšak nevedia, o čo prichádzajú! Relaxačný kúpeľ totiž môže mať aj množstvo pozitívnych účinkov na Vaše telo. A to najmä vtedy, ak do svojho kúpeľa pridáte tie správne prísady. Prečítajte si teda pár nasledujúcich receptov a zistíte, že relaxácia vo vani môže byť naozaj zdraviu a kráse prospešná.

Mliečny relaxačný kúpeľ

Na tento relaxačný kúpeľ Vám postačí voda a obyčajné mlieko. Použiť však môžete aj sušené mlieko, ktoré predtým rozrobíte v pohári vody. Podľa množstva vody vlejte dve až štyri šálky mlieka do vlažnej alebo len mierne teplej vody. Ponorte telo na 15 minút a potom kožu jemne trite špongiou. Odumreté kožné bunky omnoho ľahšie odpadnú a Vaša pokožka bude krásne jemná.

Tento relaxačný kúpeľ má však množstvo variácií. Klasické mlieko môžete nahradiť kokosovým mliekom, ktoré je vhodné pre suchú a citlivú pokožku. Pridať však môžete napríklad aj:

med – je prírodný zvlhčovač a vďaka nemu bude pokožka ešte jemnejšia
ovsené vločky – ktoré dokážu upokojiť svrbiacu pokožku
prášok do pečiva alebo morská soľ – pôsobia očisťujúco a zároveň ako píling
éterické oleje podľa vlastného výberu – vďaka nim bude mliečny kúpeľ osviežujúcejší.
relax_kupel

Viacúčelový kúpeľ so soľou Epsom

Napriek tomu, že je pomerne neznáma, soľ Epsom je tu už mnoho rokov. Ide o síran magnézia a meno má podľa mestečka, kde bola prvýkrát objavená. Pomáha na mastné vlasy, na čistenie pokožky, ako detoxikačný a relaxačný kúpeľ a dokonca vraj vďaka nej budete mať ploché bruško. Používajú ju aj super modelky, a to najmä pred prehliadkami.
Potrebujete: 1/2 šálky soli Epsom, 1 šálku sušeného mlieka, 1 šálku medu, 1/2 šálky kakaového prášku, 2 šálky sódy bikarbóny, 2 šálky rastlinného glycerínu. Zmiešajte Epsom soľ, glycerín a sódu. Potom pridajte kakao a sušené mlieko, všetko spolu zamiešajte a uzavrite v sklenenom pohári. Túto pripravenú zmes môžete používať na kúpanie tak, že 2 šálky zmesi pridáte do vody, kde predtým rozpustíte šálku medu.

Čokoládový relax

Na tento relaxačný kúpeľ, ktorý bude zároveň pílingom na Vašu pokožku, budete potrebovať tieto ingrediencie: 1/2 šálky kakaa, 1/2 šálky sušeného mlieka, 2 šálky sódy bikarbóny, 2 šálky ovsených vločiek, 1 kvapku oleja ylang-ylang a 2 kvapky ružového oleja. Všetko spolu jednoducho zmiešajte a poriadne rozpustite vo vani. Potom si už len užívajte príjemný relaxačný kúpeľ, po ktorom nezabudnite na hydratáciu pokožky.

Ovsené vločky na spálenú pokožku

Prehnali ste to so slnením? Ľahká pomoc! Vyskúšajte jednoduchý recept s ovsenými vločkami, ktorý upokojí slnkom podráždenú pleť. Ovsené vločky rozmixujte alebo rozomeľte tak, aby ste získali jemný prášok. Vzniknutý prášok dajte do pohára vody, rozmiešajte a potom postupne vlievajte do vane pod tečúcou vodou. Namočte sa do vody aspoň na 15 minút a potom pleť jemne vyutierajte. Opakujte dva krát denne.
foam0-1-1453051

Bublinkový kúpeľ pre malých i veľkých

Čo tak pripraviť si bublinkový kúpeľ, z ktorého sa môžu tešiť i Vaše deti? Pleť bude po ňom čistá, svieža a voňavá!
Potrebujete: strúhané alebo tekuté kastílske mydlo (2 šálky, prípadne menej podľa množstva vody), 1/2 šálky kokosového alebo olivového oleja, 4 šálky destilovanej vody, 2 lyžice medu, 2 šálky jablčného octu a 8-10 kvapiek Vášho obľúbeného éterického oleja. Všetko spolu zmiešajte a dávajte pozor, aby sa Kastílske mydlo poriadne rozpustilo. Zmes pridajte do vane s vodou a užívajte si bublinky!

Ktorý z týchto receptov sa Vám najviac zapáčil a iste ho vyskúšate? Ak ste si vybrali svojho „favorita“, neváhajte a pochváľte sa so svojimi skúsenosťami. Alebo poznáte aj iný zaujímavý recept na relaxačný kúpeľ?

Autor:
Bionatural.sk

Foto: 
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Zen_SPA_Japanese_pool.jpg
https://pixabay.com/sk/kvetina-sauna-wellness-terapia-1884161/


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 2 Priemer: 3]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top