Home >> Rodina,zložené >> 10 rád ako sa zbaviť chrápania nadobro a prírodne
10 rád ako sa zbaviť chrápania nadobro a prírodne

Aj vás v noci budí neznesiteľné chrápanie vášho partnera? V stávke je odpočinok a dokonca aj vaša psychická pohoda, ale aj zdravie vášho partnera. Chrápanie je totiž zdravotný problém, ktorý dokáže rozhádzať nejeden pár.

Počas chrápania vibrujú mäkké tkanivá horných dýchacích ciest. Aktivačnou polohou je ľah na chrbte, avšak sú aj ľudia, ktorí dokážu chrápať aj v iných polohách. Dôjsť môže aj k apnoickým pauzám, kedy sa dýchanie zastaví úplne v dôsledku zapadnutého jazyka.

Podľa výskumov dokáže chrápanie dosiahnuť vysokej intenzity – 70 až 80 decibelov. Pre porovnanie, 70 decibelov má potlesk v plnej sále ľudí a dlhodobé počúvanie takéhoto zvuku má negatívne účinky na zdravie. 80 decibelov má napríklad hlučnejší vysávač.

Chrápanie postihuje až 40% mužov stredného veku, no touto chorobou trpia aj ženy. Je ich dokonca až 28%.

park-bench-771653_1920

Ako sa zbaviť chrápania?

1. Spievajte si
Je dokázané, že 15 minút spevu denne dokáže zastaviť chrápanie už do týždňa. Tóny uvoľňujú svaly na zadnej strane krku, čo spôsobuje redukciu nepríjemných zvukov.

2. Zvlhčite vzduch
Aj suchý vzduch v miestnosti môže spôsobiť chrápanie. Suchý vzduch vysušuje aj váš krk a nosové membrány, čo spôsobuje, že začnú vibrovať mäkké tkanivá.

3. Schudnite
Ak máte nadváhu, môže to mať za následok nárast tkaniva v krku, ktorý ho blokuje a tým menej vzduchu ním môže prúdiť, čo znova spôsobuje vibrovanie mäkkých tkanív.

4. Mäta pieporná
Mätový esenciálny olej pridajte do pohára vody. Stačia 2 kvapky a roztok kloktajte pred spaním. Rote tak každý deň, kým sa nedostavia výsledky. Olej môžete tiež pridať do zvlhčovača vzduchu aspoň pol hodiny pred spánkom alebo si samotný olej natrite pod nos.
mint-1433826_1920
5. Olivový olej
Zmiešajte med a olivový olej v množstve jednej lyžičky a konzumujte denne pred spaním.

6. Kardamon
Pol čajovej lyžičky pridajte do pohára teplej vody a vypite pol hodinu pred spením. Robte tak každý deň, až sa ťažkosti nezredukujú.

7. Žihľava
Pripravte si žihľavový čaj a vypite ho teplý tesne pred spaním. 2-3 poháre denne dokážu zabrániť chrápaniu aj počas alergickej sezóny.

8. Prepražené maslo
Prepražte maslo a kvapkadlom nakvapkajte pred spaním 2-2 kvapky do každej nosovej dierky.

9. Harmanček
Pripravte si silný harmančekový čaj a pridajte doň med. Teplý čaj pite každý deň pred spaním až kým ťažkosti nepominú.
chamomile-1589449_1920
Nezabudnite však, že chrápanie môže spôsobovať aj krivá nosová prepážka, s ktorou vám pomôže jedine lekár. Prestaňte fajčiť a nepite alkohol minimálne 2 hodiny pred spaním. Pocítite výsledky.


pošli na vybrali.sme.sk

[Spolu: 1 Priemer: 2]
Značky

autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

 • o nás

  Tento unikátny web-magazín je bohatý na všetky témy prírodného životného štýlu, o ktorých chcete a potrebujete vedieť. Viac nemusíte prehľadávať google. Prírodná krása, zdravé jedlo, fitness, prírodné liečivá, eko domácnosť či eko stavby - to všetko máte na jednom mieste. Rady, tipy, triky, rozhovory, odborné články, PR články, životné príbehy... stačí čítať.
   
  UPOZORNENIE
  Publikované informácie o zdraví nenahrádzajú liečbu kvalifikovaným lekárom.

 • štítky

 • Kontakt

Top